Před Globusem havarovaly dva osobáky, na místě jsou čtyři zranění

Nehoda u Globusu má dvě oběti. Foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Hasiči a záchranáři zasahovali u vážné nehody dvou osobních automobilů na výpadovce z Plzně na Karlovy Vary. Těsně před 14. hodinou se tam těsně za kruhovým objezdem na úrovni obchodního centra Globus srazily dva automobily. Oba vozy skončily po střetu na boku. Při nehodě se lehce zranily dvě děti. Dále také dva senioři, z toho jeden z nich velmi vážně.

Foto: HZSPK

Ze zdemolovaných vraků vyprostili hasiči dva zraněné pasažéry, které předali do péče záchranářů. O nehodě informoval mluvčí hasičů Petr Poncar. Na místě nehody stále ještě probíhá zásah. Silnice na Karlovy Vary je momentálně uzavřena.

„Z místa jsme transportovali dvě děti mladší 18 let s lehkým zraněním do fakultní nemocnice na Lochotíně. Přibližně sedmdesátiletou ženu v těžkém stavu záchranáři převezli na urgentní příjem do stejné nemocnice,“ informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

„Vozidlo značky Seat řídila žena a v autě s ní cestovaly ještě dvě děti. Vozidlo Škoda Fabia řídila žena (78), kterou odvezli záchranáři do nemocnice se zraněním. Její spolujezdec (82) také skončil se zraněním v péči záchranářů vzhledem k mnohočetným poraněním. Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla mluvčí policie Veronika Hokrová.

Podle mluvčího hasičů Petra Poncara nejprve havarovalo do příkopu vozidlo se seniory. Druhý automobil se pak střetl s odletujícími kusy prvního auta a následně také havaroval.