Hesla, smsky, nevěra, dluhy. 9 z 10 Čechů skrývá před partnerem nějaké tajemství

ilustrační foto / pixabay.com

Drtivá většina lidí něco tají před svým partnerem. Nejčastěji jsou to hesla od sociálních sítí a obsah telefonu, jako jsou sms zprávy, e-maily nebo kontakty. Každý třetí Čech také tají nevěru. Pětina lidí tají výši svých úspor, každý šestý skrývá před drahou polovičkou své dluhy. Nejčastěji skrýváme svá tajemství z lásky, abychom partnerovi neublížili, nebo z pohodlnosti, protože nám nepřijde důležité o tom mluvit. Vyplynulo to z červnového průzkumu Equa bank.

Kromě obsahu telefonu a hesel k sociálním sítím nejčastěji skrývají muži i ženy další společné tajemství – nevěru. Tu skrývá před drahou polovičkou každá čtvrtá žena a každý třetí muž. Každá čtvrtá žena také tají počet předchozích partnerů. Muži doma naopak tají atraktivní kolegyně v práci (23 %).  Více než pětina žen si také nechává pro sebe svoji váhu, téměř každý pátý muž zase nemluví o svých schůzkách s ex-partnerem. Rozdílná tajemství mají muži i ženy v oblasti financí. Zatímco ženy tají výši svých úspor (19 %), nákupy a jejich skutečnou cenu (19 %), muži naopak před partnerkami tají dluhy, ať již u bank nebo u jiných finančních institucí nebo u příbuzných, známých či u kamarádů (celkem 19 %).

„Není neobvyklé, že tajíme před partnerem dluhy. Nicméně měli bychom tyto dluhy vytvářet s rozumem. Pokud se někomu nedostávají finance, měl by zvážit, kde a za kolik si je půjčí, a zda má na jejich splácení. Různé půjčky na inzerát jsou sice lákavé rychlostí vyřízení, ale na úrocích pak zaplatíme až několikanásobně vyšší částku, než si půjčujeme. Pokud někdo podobnou situaci již řeší, rozhodně doporučujeme půjčit si od renomovaných institucí a předem si nechat spočítat, kolik za úvěr nakonec zaplatím. Například v Equa bank dokážeme půjčit klientovi také v řádu několika minut a RPSN přitom začíná již na 5,9 % ročně,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu Equa bank.