Herec Jan Zadražil: S Martinem Stránským jsem zažil v ulicích Plzně Rallye Monte Carlo

Kapitán Tomáš Karas, člen týmu plzeňského kriminálky. Pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi, který se občas rád napije. Tak by se dala charakterizovat postava herce Jana Zadražila, kterou vytvořil v televizním seriálu Místo zločinu Plzeň. Ten právě vstupuje na obrazovky České televize.

„Přímo při natáčení jako odborní poradci působili kriminalisté z plzeňské kriminálky. Byli to velmi vstřícní sympaťáci, které kdybych potkal na ulici, nikdy bych je netipnul zrovna na tuto práci. I v tom je, myslím, jejich síla – být nenápadní a nebudit nechtěnou pozornost. Na druhou stranu věřím, že pokud je potřeba, dokáží být ‚nápadní‘ Misto zlocinu Plzen_03opravdu výrazně. Nebyl jsem přítomen žádné části jejich reálné práce, ale odnesl jsem si dvě základní poučky pro aspiranta na povolání kriminalisty, a to: nauč se psát všemi deseti na klávesnici (budeš sepisovat tuny a tuny materiálu – všechno se musí zapsat) a když máš v ruce pistoli, nikdy ji nesmíš mít s prstem na spoušti, vždy těsně nad, po straně zbraně. Jinak si pravděpodobně prostřelíš nárt, nebo kolegu.

Největší adrenalin jsem zažíval při filmových jízdách jako spolujezdec v autě řízeném mým drahým kolegou a teď i přítelem Martinem Stránským. On je vynikající řidič, jenže mi ve Škodě Octavia Combi dokázal zprostředkovat zážitek z rallye Monte Carlo. A to prosím pěkně v ulicích Plzně.“