Hercův vítězný debut: Hlučín hrál dobře, můžeme být za postup rádi

foto: FCVP, Deník/ L. Kaboň

Christián Herc naskočil v rámci 3. kola MOL Cupu proti Hlučínu ke svému prvnímu soutěžnímu utkání za viktoriánský A tým. „Bylo to super. Na ten zápas jsem se těšil,“ prohlásil po vítězném utkání, které Vrbovu družinu posunulo do osmifinále.

foto: FCVP

Slovenský mládežnický reprezentant zatím v úvodu sezony naskakoval jen za B tým, při utkání na hřišti dalekého Hlučína si tak mohl odbýt soutěžní premiéru i v „áčku“. „Bylo to super. Na ten zápas jsem se těšil a moc jsem si to užil. Jsem rád, že jsme vyhráli,“ prohlásil.

Plzeňané nakonec uhráli na půdě třetiligového soupeře výhru 3:1. „Takové pohárové zápasy jsou vždy podobné, ať tady nebo na Slovensku. Když se hraje s týmem z nižší soutěže, je to bojovné a pokud soupeř cítí šanci, tak to odmaká. Hlučín hrál dnes také velmi dobře, tím spíš jsme rádi, že jsme to zvládli a postoupili do dalšího kola,“ potvrdil Herc.

„Byl to bojovný zápas, ale na míči jsme byli dominantní. Škoda, že jsme pár dalších situací nezakončili gólem, aby byl ten výsledek ještě o něco lepší,“ dodává Herc.