Helena Řežábová(ODS): Chci Plzeň moderní, ve které se lidé dokáží respektovat

Helena Řežábová

Ing. Helena Řežábová vede kandidátku Občanské demokratické strany na městském obvodě Plzeň 1. Narodila se v roce 1960, pracuje jako úřednice.

S jakými vizemi jdete do voleb?

Chci se aktivně  podílet na tom, abych pomohla lidem vytvářet v Plzni domov. Aby to bylo místo, kde lidé mohou klidně žít, rychle a bezpečně cestovat, pracovat a vychovávat svoje děti. Kde mohou trávit volný čas společně. Chci Plzeň moderní, ve které se lidé dokáží respektovat.

Jaké slabé stránky má Váš obvod?

Slabou stránkou je vlastně  všechno to, co se dá zlepšit. U nás je to bezesporu spojení s ostatními částmi města. Parkování. To jsou věci, které každého z nás trápí a na které je bezpodmínečně nutné se zaměřit.

Čím se naopak Váš obvod může pochlubit?

Tak tady je naštěstí ten seznam trochu delší. Máme spoustu zeleně, máme uklizený obvod, máme rekreační oblast, kterou nám ostatní města závidějí. Máme břehy řek, náplavky, to je velký potenciál, kterého se dá využít. K  tomu máme mladé lidi, ti umí taková místa zaplnit kreativně a s energií. Prostě na Jedničce se dobře žije.

Co Vás baví kromě komunální politiky?

Život! Lidé kolem mě. Baví mě, když jsou spokojeni. Ráda se s nimi setkávám. Mám ráda Plzeň a věřím v ní! A k tomu ostatnímu? Mám čtyři vnoučata a roční štěně. Je s nimi báječně a tak mě to baví.