Hejtman Josef Bernard: V roce 2020 nebudu lídrem kandidátky ČSSD

Hejtman Josef Bernard Foto: KÚPK

Lídrem kandidátky ČSSD pro krajské volby v roce 2020 nebude stávající hejtman Josef Bernard. Oznámil to ve středu svým spolustraníkům a také prostřednictvím svého facebookového profilu. Uvedl, že to bylo pro něj velice složité a těžké rozhodnutí. Hlavním důvodem k tomuto kroku byly negativní názory některých sociálních demokratů k osobě Josefa Bernarda.

„Vy, kteří mě sledujete na sociálních sítích a jinde víte, že nedávno se ze strany vybraných stranických funkcionářů objevily negativní názory k mé osobě. Aniž bych tyto názory hodnotil, jsem přesvědčen, že ČSSD je v tak špatné situaci, že jestli chce uspět alespoň tak, aby byla důležitá pro sestavení příští koalice, musí táhnout za jeden provaz, přestat partajničit, vymezit hodnoty, které vyznává a připravit důstojnou volební kampaň s promyšleným programem. To samo o sobě je velmi těžká mise, která se nedá zvládnout při soustavném vzájemném okopávání kotníků v rámci vlastní strany,“ říká Josef Bernard.

Podle slov hejtmana potřebuje naše země standardní politická uskupení jako sůl. „Tedy taková, která nejsou řízena kamarilou v pozadí, reprezentovanou kmotry, oligarchy a aparátčíky. Doufám, že taková bude i sociální demokracie. V současnosti cítím, že její členy spíše rozděluji, než spojuji. Je to asi má nevýhoda, ale já si pořád myslím, že z určitých hodnot se neustupuje a už vůbec se s nimi nehandluje,“ doplnil hejtman. Zatím není jasné, zda Josef Bernard zasáhne do krajských voleb na kandidátce nějakého jiného politického uskupení nebo politické strany.