Hejtman Josef Bernard nepodal správně majetkové přiznání, teď mu hrozí pokuta

Hejtman Josef Bernard Foto: KÚPK

Do rozporu se zákonem o střetu zájmů se podle informací serveru Seznam.cz dostal hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). V zákonem stanoveném termínu do 30. června totiž neodevzdal své majetkové přiznání za loňský rok.

Ministerstvo spravedlnosti, pod něhož registr spadá, potvrdilo, že u hejtmana Bernarda pouze vstupní oznámení. Chybělo ale takzvané průběžné oznámení o příjmech a jiných majetkových výhodách nabytých v průběhu výkonu funkce v roce 2017. Za toto pochybení mu hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun.

Pro Seznam.cz hejtman Josef Bernard uvedl, že v loňském roce neměl žádný příjem a netušil, že se musí majetkové přiznání odevzdat i v tomto případě. Je ovšem připraven zaplatit i případnou pokutu. I když neměl hejtman příjmy, získal loni podle katastru nemovitostí pozemky o rozloze více než osm tisíc metrů čtverečních v Lešišově a Nebílovském Borku. Pozemky v Lešišově získal jako dědictví a další pozemky v Nebílovském Borku koupil společně s manželkou. Zahradu ale získal až letos v lednu a proto ji do přiznání za loňský rok neuvedl.