Házenkáři Plzně vezou cennou výhru z palubovky Dukly

ilustrační/Foto: Talent Plzeň

Plzeňští házenkáři zvítězili na hřišti Dukly Praha 31:25 po poločase 11:13. Západočeši se tak po 21. kole bodově dotáhli na svého pražského soupeře a aktuálně okupují čtvrté místo tabulky.

Házenkáři Dukly Praha hned na začátku Plzeň uniknout do vedení. Plzeň tahala po většinu úvodního poločasu za delší konec, v závěru se ale mnohem lépe vedlo Dukle, přestože ještě několik šancí zahodila, a tak byl stav o přestávce 13:11. Plzeň ale bojovala a Dukle nedovolila odskočit výrazněji. Naopak. Hostující tým se trpělivou hrou přes pivoty dostal do vedení a nakonec zaslouženě zvítězil dokonce šestibrankovým rozdílem.

Dukla Praha – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 25:31 (13:11)
Nejvíce branek: Patzel 8, Kastner 5 – Šíra 7, Poloz 6, Ivančev 5, Šafář 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 5:5 (ČK: Šindelář, Šimůnek). Diváci: 360.