Házenkáři Plzně přezimují na čele tabulky

Od - neděle, 22. prosinec 2019 12:01
házená ilustrační foto: Talent M.A.T. Plzeň

Házenkáři Talentu M. A.T. Plzeň porazili netradičně v Tachově pražskou Duklu 31:27 a přezimují na čele tabulky Strabag Rail extraligy.

Do utkání 15. kola vstoupili v tachovském exilu lépe domácí, ale Dukla brzy otočila ze 4:3 na 4:7. Trenér Tonar se snažil její nápor zastavit oddechovým časem a povedlo se mu to. Jeho Talent nejprve srovnal krok a vedl 24. minutě dokonce vedl 11:9. Jenže pak přišly dvě vyloučení domácích a Pražané znovu otočili na 11:12, poločasovou remízu určil slovenský pivot Macháč. Ve druhé půli přetahovaná pokračovala, dlouho ani jeden z týmů neodskočil o víc než jeden gól. Až sedm minut před koncem proměnil Tonar sedmičku a vzápětí zvýšil Chmelík z trháku na 27:25 a Talent už za bouřlivé podpory publika dovedl zápas k vítězství.

Nejvíce branek: Tonar 11/2, Chmelík 4, Douda, Macháč a Nejdl 3 – Reichl 7, Patzel 6/1, Sviták a Grištšuk 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 420 (vyprodáno).