Házenkáři Plzně jsou krok od postupu do semifinále extraligy

ilustrační foto: Talent Plzeň

Po dvou jasných výhrách na domácí palubovce (34:24 a 33:22) chybí Západočechům jedna jediná výhra, aby postoupili do semifinále extraligy. Další duel se hraje v sobotu v Lovosicích.

I přes dvě poměrně pohodové vítězství v Plzni dobře vědí, že je na horké lovosické půdě čeká těžký úkol. Vždyť tam nedávno v dlouhodobé části brali jen bod za remízu 28:28, nerozhodně tam hrála i mistrovská Karviná a to byly společně ještě s remízou s Novým Veselím jediné ztráty Lovců před domácím publikem. „Vedeme sice 2:0, ale ten třetí krok bývá nejtěžší. Lovosice budou doma nebezpečnější, bude to znovu boj,“ zůstává nohama pevně na zemi plzeňský kouč Michal Tonar starší.

I přes vysokou pondělní výhru jeho týmu byl ve hře soupeře oproti prvním zápasu patrný progres. „To viděla celá hala, že to byl těžší zápas, i když začátek byl hodně podobný. Potom ale Lovosičtí začali kousat a v první půli to byl boj, ale to se dá v play-off čekat. Jsem rád, že jsme ten konec zvládli zase lépe my a trestali chyby soupeře z rychlého protiútoku,“ dodal Tonar.