Házenkáři Plzně jsou jednou nohou ve 2. kole Poháru EHF

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň porazili v úvodním zápase 1. kola Poháru EHF skotský HC Glasgow doma 39:12. Odveta je na programu už v pondělí od 14 hodin, hraje se opět v městské hale na Slovanech.

Od samého začátku bylo zřejmé, kdo bude na hřišti pánem. Když plzeňský Talent ve 12. minutě zvyšoval na 11:1, maltský gólman Camilleri se smutně díval na lavičku, jako by prosil trenéra o vystřídání. Jenže toho se dočkal až o pár minut později, když šel mezi tyče britský juniorský reprezentant Bottomley. To už měli na kontě hosté i první dva góly ze hry, ten první totiž dal Arraras Basterra ze sedmičky, za stavu 13:1 se pak dvakrát trefil zkušený Sagias, rodák z řeckého Korfu. Jinak ale jasně kralovali domácí, hostující gólmani neměli v první půli žádný úspěšný zákrok, domácí jen dvakrát trefili tyč a Šírovi pískli rozhodčí přešlap. I proto bylo poločasové skóre 22:5.

Trenér Plzně Michal Tonar tak mohl v poklidu protočit všechny hráče, aniž by měl obavy o výsledek. Ve druhém poločase se plzeňský brankostroj lehce zadrhl, i proto že Malťan tentokrát předvedl několik úspěšných zákroků. I tak ale dovedl domácí Talent zápas k pohodovému vítězství 39:12, které dává už před pondělní odvetou téměř jistotu postupu.

zdroj: Talent Plzeň