Hazard v Plzni je třeba omezit, říká Vozobule

Foto: www.plzen.eu

Na zítřejším jednání Zastupitelstva města Plzně (27. října) chtějí členové klubu TOP 09 otevřít hned několik témat.  Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule to dnes řekl na setkání s novináři, kde se zmínil o prodeji pozemků v Heyrovského ulici, o regulaci hazardu na území města a o územní studii, která je ohraničena ulicemi Americká, Sirkova a Denisovo nábřeží.

Michal Vozobule

„Město se chystá schválit regulativ, kterým by se investor měl při výstavbě tohoto území řidit. Studie totiž jasně vymezí, jak mají vypadat budovy, jak široké budou chodníky pro pěší, že jediné možné parkování bude pod zemí a že všechny zastavěné plochy mají být multifunkční, tedy aby v nich byl prostor pro bydlení, kanceláře, obchody i služby,“ zdůarznil Vozobule.

Podle jeho slov TOP 09 je spokojena s tím, že došlo ke snížení hrubých obchodních ploch ze 75 tisíc m2 na 65 000 m2, ale i tak prý dojde ke konkurenčnímu boji mezi obchodníky.

„Tento záměr podle mého by tzv. vyluxoval přibližně 10 000 m2 jiných obchodních ploch hlavně v centru města. Také mi vadí, že ještě není dořešen soudní spor mezi městem Plzeň a společností Amadeus, který se táhne už nějakou dobu. A tak si myslím, že není proč spěchat s uzavřením podmínek týkajících se této územní studie,“ dodal Vozobule., který má navíc radnici za zlé, že zatím málo tento projekt prezentovala, aby se k němu mohli lidé podrobněji vyjádřit.