Prasklé potrubí nejvíce odnesl zaparkovaný Mercedes

Hasiči vyprošťují automobil z kráteru, který vznikl v místě prasklého potrubí. Foto: Jaroslav Spěváček.

Po pondělní havárii vodovodního řadu v Partyzánské ulici se do úterního rána podařilo pracovníkům společnosti Vodárna Plzeň obnovit dodávky vody v celé oblasti. A to vedle domácností i v průmyslových objektech. Kolem osmé hodiny večer tam prasklo potrubí s velkým profilem DN 600, tedy o průměru 600 mm. Obrovské množství vody zaplavilo ulici. Nejhůř dopadl zaparkovaný automobil značky Mercedes, který stál přesně nad místem, kde potrubí prasklo. Vozidlo zapadlo do kráteru vymletého vodou a po vyproštění zůstalo nepojízdné.

Voda se valila ulicemi. Foto: Jaroslav Spěváček

„Kolem deváté hodiny večer se podařilo uzavřít poškozený úsek. Poté se podařilo obnovit dodávku vody do všech domácností. Pouze lidé ve vyšších patrech domů mohli zaznamenat nižší tlak vody. Teď v úterý dopoledne naši lidé pracují na odstranění následků havárie. V odpoledních hodinách bude všechno hotové. Je to velký zásah do potrubí, lidé na Borech a v centru města by měli počítat s tím, že jim dnes poteče trochu zakalená voda,“ informovala mluvčí společnosti Vodárna Plzeň Kateřina Chmelíčková.

Důvodem havárie vodovodního řadu bylo podle informací mluvčí Chmelíčkové zřejmě opotřebení materiálu. Na potrubí mohl také působit posuv půdy v daném místě.

Mercedes zůstal po vyproštění nepojízdný. Foto: Jaroslav Spěváček

Nejvíce odnesl havárii potrubí Jakub Suchomel, jehož automobil parkoval přímo nad místem prasklého vodovodu. Mercedes se pak propadl do kráteru. „Byl jsem doma a slyšel, jak se venku chrlí ta voda s tou zeminou a kamením a ulice se změnila v řeku. Ihned jsem volal hasiče a policii. Hasiči se po příjezdu snažili se mnou to auto nějakým způsobem dostat z toho nejhoršího místa. Auto se ale začalo potápět hlouběji do toho kráteru,“ popsal událost majitel auta. Vozidlo pak vyprostili hasiči až pomocí mechanické ruky.

V těchto místech prasklo vodovodní potrubí. Foto: Jaroslav Spěváček

„Je poškozená veškerá elektrika, vlastně to auto nelze ani odemknout. Došlo vlastně ještě ke škodám na karoserii. Zatím nevím v jakém stavu je motor. Čeká mě výslech na policii,“ dodal majitel poškozeného vozu Jakub Suchomel.