Havárie vodovodního řadu proměnila ulice na Doubravce v divokou řeku

Ulice připomínala spíše divokou řeku. Foto: Jaroslav Spěváček

Doslova v divokou řeku se v pondělí večer proměnila ulice Partyzánská v plzeňské městské části Doubravka. Pod povrchem vozovky praskal vodovodní řad nad křižovatkou ulic Partyzánská a Spolková. Voda se začala valit ulicí, bylo jí až nad kotníky. Z okolních domů začali vybíhat vyděšení majitelé zaparkovaných vozů, kteří se snažili s automobily odjet mimo potopu.

Tento automobil se částečně propadl do vozovky. Foto: Jaroslav Spěváček

Na místě zasahují hasiči a policisté, kteří uzavřeli oblast kolem Partyzánské ulice. Voda odtéká až pod Divadlo Alfa. „Vodovodní řad praskl přímo pod zaparkovaným vozidlem značky Mercedes, které se koly částečně propadlo do jámy. Právě se připravuje vyproštění tohoto automobilu. V okolních domech neteče v důsledku této události voda,“ informoval z místa havárie náš kolega Jaroslav Spěváček.

Hasiči vyprošťují vůz, pod kterým se propadla vozovka. Foto: Jaroslav Spěváček

„V pondělí ve večerních hodinách došlo k poruše na hlavním řadu v ul. Partyzánská. V tuto chvíli je celá oblast Doubravky bez vody. V ostatních částech Plzně může docházet k výpadkům dodávky, nebo k zakalení vody. V současné době pracujeme na obnově,“ informovala večer na svém webu společnost Vodárna Plzeň.