Hattrick je práce celé lajny, chválí své parťáky z útoku plzeňský Eberle

Od - neděle, 27. říjen 2019 00:11
eberle Jan Eberle. foto: HC Škoda Plzeň

Když dal svůj první hattrick v kariéře, skromně říkal, že byl jen ve správnou chvíli na správném místě. Po necelých deseti měsících se Jan Eberle dočkal znovu. Třemi góly v první třetině rázně odmítl naděje Třince na to, si odvézt z plzeňského ledu body. Západočeši nakonec vyhráli 6:1.

Svůj první hattrick jste hodnotil slovy: "Byl jsem ve správnou chvíli na správném místě." Co řeknete po druhém třígolovém večeru v kariéře? Asi to, že jsem byl ve správnou chvíli na správném místě. (smích) Byla to práce celé lajny, celého týmu. A jídlem roste chuť.

A mohlo být ještě lépe. Ve druhé třetině jste měl další dvě tutovky. Nevzal jste si jinou hokejku? Nevzal. Ale musím říct, že výběr místa byl dobrý, dostal jsem se do hodně šancí. Je mi to líto vůči klukům, co mi nahráli.

Svůj druhý gól jste dal hodně z úhlu, kdy jste asi poměrně brankáře Bartošáka zaskočil.. Zkusil jsem to, zkouším to i na Dominika Frodla a taky mu to padá. (smích) Blbě se to gólmanům čte. Viděl jsem, že tam ještě někdo dobrusluje, to že to tam spadlo, je plus. Zkoušet to budu dál.

Byla nějaká chvíle, kdy jste trochu trnuli o výsledek? Ani za stavu 3:0 to nebylo jednoznačné utkání. Vlastně to zlomil až gól na 4:1.

Bral jste to i jako odplatu za loňské semifinále? Za loňskou sezónou jsem zavřel vrata, každá sezóna je jiná. Hrajeme to kvůli nějakým cílům. Chceme porazit každého.

Týden jste nehráli, teď tři zápasy za čtyři dny. Co na to říkáte? Program takový je, nebudu se k tomu nějak vyjadřovat. Musíme se s tím vypořádat nejlépe, jak dokážeme.