Hasiči kontrolovali únikové hry v Plzni. U tří z nich nebyla možnost uniknout bez pomoci

foto: HZS PK

Hasiči po celé republice kontrolovali v uplynulých měsících a týdnech tzv. únikové hry. V Plzni se zaměřili na celkem pět místností. Statistiky jsou přitom hrozivé, ze tří by nešlo v případě vážného problému bez cizí pomoci uniknout.

foto: HZS PK

Nejčastějšími problémy, na které kontroly přišly, byl podle mluvčího hasičů Petra Poncara fakt, že nebylo předloženo požárně bezpečnostní řešení ani kolaudační rozhodnutí prokazující, že jsou prostory určeny pro provoz únikové hry. „Provozovatelé neprováděli prostřednictvím odborně způsobilých osob nebo techniků či preventistů požární ochrany pravidelné kontroly dodržování povinností na úseku požární ochrany (tedy tzn. preventivní požární prohlídky) a dále nepředložili platné zprávy o revizi používaných elektrických spotřebičů,“ prohlásil Poncar.

Celkem u tří únikových místností nebyl zajištěn volný únik osob. „Hráčům nebylo umožněno opuštění prostor únikové hry i bez pomoci osob zvenčí, únik hráčů byl závislý pouze na jedné osobě, která hru kontroluje,“ dodal Poncar.

„Vzhledem k tomu, že formálně ještě nejsou kontroly ukončeny, předpokládá se, že zjištěné nedostatky budou s provozovateli řešeny v přestupkovém řízení na místě formou příkazových bloků,“ dodal Poncar.