Hanuš chytal výborně, chválil brankáře Jihlavy Tomáš Wágner

Po dlouhé době dostal v útoku před Stanislavem Teclem přednost Tomáš Wágner. Ve dvou velkých šancích ale selhal, a tak Viktoriáni s Jihlavou pouze remizovali 1:1.

„Byl jsem rád, že můžu naskočit a pomoci klukům, kteří toho hodně odehráli, aby si odpočinuli. Na druhou stranu jsem ovšem zklamaný, protože jsme nedokázali zvítězit,“ řekl těsně po utkání útočník červenomodrých. Wágner měl dvě velké šance, které mu brilantními zákroky zneškodnil hostující brankář Jan Hanuš, vyhlášený hráčem utkání. „V prvním případě jsem to zkoušel hlavou umístit na zadní tyč, ale Hanuš byl pozorný. Když jsem na něj šel sám, tak jsem se ho pokusil přehodit, ale on můj úmysl přečetl. Brankář hostů měl velký podíl na tom, že jsme nevyhráli. Částečně však za nerozhodný výsledek můžeme i my, protože jsme měli dát více branek,“ nešetřil kritikou.

„Jihlava má na jaře výbornou formu a dnes to potvrdila kvalitním výkonem. Všechna tři utkání pro nás byla nepříjemným soupeřem,“ prohlásil západočeský střelec. Po domácí remíze s Vysočinou se Viktorce obhajoba titulu vzdálila o další dva body. „Stále se snažíme o vítězství v lize, ale to už nemáme ve svých rukou. Naopak jsme v semifinále Poháru, který můžeme vyhrát. Máme silný tým a já věřím, že to zvládneme. Rádi bychom hráli ve finále proti Spartě kvůli divákům. Uvidíme, jak to bude,“ potvrdil pohárové ambice svěřenců Dušana Uhrina.

plzen_cz_img_1289