Hamburgery, bagety i exotická jídla. DEPO Street Food Market se vrací

Oblíbený festival pouličního jídla DEPO Street Food Market 20. února opět otevře brány depa a na celý den provoní areál lákavými vůněmi lahůdek z bister a food trucků s rychlým a chutným jídlem. Na milovníky dobrého jídla čeká pestrá ochutnávka zajímavostí, známé z pouličních občerstvení z celého světa. Přijít můžete i s dětmi, kromě dobrot v depu je jistě nadchne vnitřní hřiště s digitálními triky. Vstup na akci je zdarma.

foto / plzen.cz
foto / plzen.cz

Návštěvníci festivalu ochutnají kvalitní hamburgery, hotdogy, čerstvé bagety z kvalitních surovin od lokálních farmářů, mušle či domácí paštiky, francouzské sýry, farmářské uzeniny, ale i vegetariánské, raw a bezlepkové pokrmy. Mlsné jazýčky potěší francouzské makronky, sladké palačinky nebo ručně vyráběná čokoláda, o zahřátí se postarají vydatné polévky, teplý mošt, svařák i medovina. Z netradiční nabídky jistě zaujme stánek se sushi či chorvatskými rybami, s  pochoutkami Latinské Ameriky, italskými nebo gruzínskými specialitami. Vedle jídla potěší vaše chuťové buňky také moravská i zahraniční vína, mezi kterými bude dokonce i tzv. biodynamické víno, čepované pivo z lokálních minipivovarů, cider, fresh limonády z ovoce a lahodná káva. Celkem je přihlášených přes tři desítky prodejců, což je víc než na prvním ročníku vloni v říjnu.

„Vedle oblíbených farmářských trhů je jednodenní Street Food Market v DEPO2015 další možností v Plzni, jak se seznámit s kvalitní, pestrou a originální nabídkou potravin tentokrát v “rychlých“ pokrmech. Navíc je lákadlem k návštěvě nejen netradiční a oblíbený prostor bývalého depa dopravních podniků, ale i připravený doprovodný program, který zajisté navodí atmosféru pohody a věřím, že i pocit dobře stráveného víkendového času,“ láká k návštěvě festivalu Martin Baxa, 1.  náměstek primátora.

Kromě mixu stánků, bister a food trucků, které zaplní autobusovou halu i prostor kolem skleníku ve velké hale DEPO2015, čeká návštěvníky i doprovodný program. Děti se vyřádí na digitálním hracím hřišti nazvaným TRIK, kde si mohou osahat a vyzkoušet spoustu věcí. Mezi interaktivními a převážně digitálními prvky najdete ohromující pískoviště, které vytváří virtuální pohoří, řeky nebo sopky; model černého divadla či koutek se světelnými meči; hrací plochu, která se rozezní při pohybu a skákání; dotykovou instalaci se simulací letu ve virtuálním prostoru, či digitální kouli ovládanou pohybem ruky. Vstupné na výstavu TRIK je 80 korun pro dospělé a 50 korun pro děti. Odpoledne rodinám zpříjemní vystoupení dětské kapely v 15:00 hodin, večer čeká návštěvníky koncert kapely La Kuna a DJ párty až do půlnoci.

„Ačkoliv jsme se rozhodli tentokrát nechat vstupné zdarma a lidé tak nebudou muset čekat před branou areálu, počítáme s tím, že frontám u jednotlivých stánků se nevyhneme. Zájem o podobné akce je vždy velký a přípravu dobrého jídla nejde uspěchat, street food není fast food. Věříme však, že díky programu uvnitř depa se při čekání na lahůdky nudit návštěvníci nebudou,“ vzkazuje Mirka Reifová z týmu Plzeň 2015.

Kutilové a švadlenky nesmí vynechat návštěvu otevřené dílny Makerspace, kde si vyzkouší unikátní 3D tiskárnu a různé chytré přístroje, nebo se mohou zapsat do tvůrčích kurzů v šicí dílně, kovodílně, dřevodílně, grafické dílně, serigrafické dílně a ve FabLabu.

 

DEPO2015 najdete v Presslově ulici, otevřené bude už od 10 dopoledne do pozdních nočních hodin.

Další Street food market se v depu otevře již za necelé tři měsíce v rámci květnových oslav osvobození, zopakuje se také na státní svátek 28. října.