Gulašova show. Plzeňský kapitán dal pět gólů, Plzeň rozdrtila Zlín

Hokejisté Škody Plzeň ve 46. kole extraligy porazila naprosto jednoznačně PSG Zlín 9:2. Na jednoznačné výhře se podílel pěti zásahy Milan Gulaš, který navrch přidal i jednu asistenci. Jeho parťák z útoku Jan Kovář mu asistoval u čtyř branek.

Oba týmy měly v úvodu zápasu k dispozici přesilové hry, shodně je ale sehrály hodně špatně. Domácí udeřili až po konci početní výhody. Preisinger našel Petra Straku, jehož první střelu Kašík ztlumil, na dorážku už ovšem nestačil a Plzeň šla v 8. minutě do vedení. O čtyři minuty později byla Škodovka blízko navýšení vedení, po dobré práci Straky pálil v oslabení mimo Eberle. V 16. minutě sehráli indiáni krásnou akci, na jejímž konci byla střela Kodýtka. Kašík ale v tu chvíli Zlín výrazně podržel.

Ve 23. minutě už domácí zvedali ruce nad hlavu, jejich radost byla ale zbytečná. Střelu Nedorosta totiž stihl Freibergs zastavit na brankové čáře. Západočechy však smolná situace nezlomila, už o minutu později. Kovář našel na levém kruhu Milana Gulaše, a ten z voleje trefil přesně. Před polovinou zápasu šli hosté do tří, navíc ještě po buly zlomil jeden ze zlínských hokejku a Škoda nabídnutou šancí nepohrdla. Přihrávku Gulaše zužitkoval Jaroslav Kracík. V pokračující přesilovce 5 na 4 se domácí prosadili počtvrté. Tentokrát pokořil Kašíka Denis Kindl. Plzeňský ofenzivní festival pokračoval dál a ve 32. minutě vyhnal z branky Kašíka rychlou kličkou Vojtěch Němec. Ve 36. minutě se dočkali i hosté, Frodlovi čisté konto zmařil Herman. Plzeň jinak ale naprosto dominovala, což se potvrdilo i o tři minuty později, ve vlastním oslabení obral jednoho ze zlínských o puk Kovář a na Milana Gulaše už čekala poloprázdná branka, Štůrala byl bez šance.

Ze třetí části uplynulo jen 25 vteřin a Milan Gulaš dokonal po další dokonalé přihrávce Jana Kováře hattrick. Plzeňský první útok drtil svého soupeře a kapitán Gulaš se svým dvorním asistentem Kovářem úřadovali dál. Ve 43. minutě po jejich spolupráci vedla už 8:1. Gulašova one-man show měla další pokračování o tři minuty později. Tentokrát plzeňský střelec využil přesilovku 5 na 3 dělovou ranou z levého kruhu. Ve 49. minutě se připomněli i hosté. Po rychlé akci zamířil přesně Kubiš. Od potupné desítky hosty uchránila branková konstrukce. Ta jim pomohla při střele Vráblíka a v posledních vteřinách i proti pokusu Nedorosta.