Gulašova show. Plzeň smetla Bolzano i podruhé a je ve čtvrtfinále CHL

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po výhře 6:1 v Bolzanu přehráli hokejisté Plzně svého italského soupeře i v odvetném zápase na domácím ledě. Na výhře 6:2 se čtyřmi góly podílel Milan Gulaš. Plzeň tak postoupila naprosto suverénním způsobem do čtvrtfinále Champions Hockey League.

Plzeň, v jejíž brance tentokrát nastoupil Dimitri Milčakov, od úvodních okamžiků zatlačila svého italského soupeře a už ve 2. minutě jí dělily od první branky jen milimetry. Němcova střela totiž skončila na tyči. Další velkou příležitost měl v polovině třetiny Čerešňák, jeho dělovka ale minula branku podobně, jako o chvíli později i střela Gulaše. V 16. minutě předvedl Gulaš nádhernou individuální akci, dostal se až před gólmana Smithe a lepší zakončení mu zmařil jen faul hostujícího beka Crescenziho. Rozhodčí nezaváhali a dali plzeňskému kapitánovi druhou šanci v podobě trestného střílení. A tou Gulaš nepohrdl, forhendovou kličkou pálil nad beton.

Ve 22. minutě ujeli domácí do brejku 2 na 1, Milan Gulaš se nerozpakoval, vzal situaci na sebe a vypálil přesně do horního růžku. O dvě minuty později pak plzeňský kapitán zkompletoval čistý hattrick. Obrana Lišek mu dala až příliš prostoru a Smith neměl nárok. Západočeši dominovali a ve 26. minutě slavili počtvrté. Tentokrát v přesilovce ujel do samostatného nájezdu Preisinger a rychlou kličkou zasunul pod tělem padajícího Smithe. Od té chvíle už hájil branku hostů Irving. Škodovka pak lehce polevila a to se jí vymstilo. Kuparinen se vyhnul dvěma plzeňským hráčům a naservíroval puk na hůl Insama, který už snad ani nemohl netrefit poloprázdnou klec. Ve 32. minutě byl blízko své čtvrté vstřelené brance Gulaš, proti ovšem byla levá tyč. Branková konstrukce úřadovala i o další dvě minuty později, tentokrát nedopřála radost Kracíkovi. Poté už se ovšem domácí pátého gólu dočkali. A opět to byl nezastavitelný Milan Gulaš. Ještě v té samé minutě se Liškám podařilo snížit. Milčakov nepřikryl puk ve svém brankovišti a důrazný Findley ho došťouchal do sítě.

Ve třetí části už se zápas v podstatě jen dohrával. Dobrou příležitost měl hned po pár vteřinách Blunden, jehož teč ovšem Milčakov zvládl vyrazit. Ve 49. minutě po ubráněné přesilovce spálil dobrou příležitost domácí Kantner. Za další tři minuty už Irving kapituloval. Západočeši v početní výhodě dlouho dobývali branku Bolzana, až se švihem trefil přesně Miroslav Indrák. V 55. minutě mohl stejný hráč přidal další branku, tentokrát však na Irvinga nevyzrál. To už však Západočechy mrzet nemuselo. Plzeňané po výhrách 6:1 a 6:2 suverénně postoupili do čtvrtfinále Champions Hockey League.