Gulaš proti Bolzanu řádil. Čtyři góly? To jsem snad nikdy nedal, přiznával

foto: HC Škoda Plzeň

Byl to jeho zápas. Plzeňský útočník Milan Gulaš vstřelil v úterním odvetném zápase Champions Hockey League málo vídané čtyři góly. Západočeši tak po výhře 6:2 postoupili do čtvrtfinále Champions Hockey League naprosto suverénním způsobem.

Co říci na takový zápas, kde máte pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci?
Co já bych za to dal v extralize, aby to takhle padalo. Nechci to ale snižovat, konečně mi vyšel zápas, kde mi to napadalo. Doufám, že na to navážeme hned v pátek proti Mladé Boleslavi. Hodně jsme si přáli postoupit a zároveň jsme zjistili, že tu sílu v sobě máme. Dokážeme góly dávat, je jenom na nás, abychom to dokázali přenést i do extraligy.

Hodně vám psychicky pomohlo to, že jste proměnil v první třetině nájezd?
Budu to tvrdit furt: Je to o hlavě. Pak funguje i tělo. Když dáte na začátku gól z nájezdu, tak se hlava uvolní a hraje se jinak.

Pamatujete si na zápas, kdy jste dal čtyři góly?
Oni všichni říkají, že jsem nějaký střelec. Ale já vždycky chtěl tvořit hru. Čtyři góly jsem možná ani nikdy nevstřelil. Nebo si nevzpomínám.

Hodně vám sedla spolupráce v lajně s Vojtěchem Němcem a Miroslavem Indrákem?
Trenéři zkouší, já hraji tam, kam mě dají. Vypadalo to docela slušně, ale je otázka na trenéry, jak to budou zamýšlet dál.

Ukázal se rozdíl mezi EBEL ligou a extraligou?
Je to možné, nechci ale snižovat kluky z Bolzana, mají svoji kvalitu. Nám ten zápas vyšel.

I přesto, že v lize se vám nedaří, přišlo na zápas skoro pět tisíc fanoušků. Co jste říkal na atmosféru?
Bez nich by to pro nás bylo ještě horší. Patří jim velký dík, že s námi drží basu. Potřebujeme je.

Láká vás osobně hodně myšlenka na výhru v Lize mistrů?
Strašně. Na tuto soutěž jsou asi různé názory, ale já si toho postupu moc vážím. Doufám, že postoupí Skelleftea, a že si zahrajeme s nimi čtvrtfinále, protože tam je můj bývalý trenér z Färjastadu. (pozn. Rozhovor probíhal před koncem zápasu Skelleftey, švédský celek nakonec postoupil).