Gulaš a spol. dál excelují. Plzeň veze tři body z Mladé Boleslavi

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Západočeši na ledě Mladé Boleslavi potvrdili svoji aktuální skvělou formu, když ve 47. kole zvítězili jasně 4:1. Modrobílí sice od 8. minuty prohrávali, pak za to ale vzali a góly Kodýtka, Indráka, Gulaše a Poura dokráčeli ke třem bodům.

Indiáni nezačali zápas příliš šťastně, když byl hned ve 3. minutě vyloučený Kovář. Přesilovou hru domácí ještě nevyužili, v 8. minutě už ale do vedení šli, když se z dorážky prosadil Zohorna. Ještě v té samé minutě mohli Plzeňané srovnat, se střelou Gulaše si však Růžička poradil. V 15. minutě byl blízko první branky Západočechů Kodýtek, po velkém zmatku před brankou Bruslařů ale nestačil zvednout puk nad beton Růžičky. Za další tři minuty později se vytáhl Frodl, který nepustil za záda tutovku Procházky. Když už to vypadalo, že do šaten půjdou spokojenější domácí, našel v početní výhodě Kovář nekrytého Petra Kodýtka, a ten usměrnil puk za Růžičku.

Ve 25. minutě plzeňský čtvrtý útok zamkl domácí v jejich obranném pásmu, Miroslav Indrák přihrával puk do ohně a jeden z boleslavských beků si usměrnil puk do vlastní branky. Plzeňští od té doby hráli s přehledem, zkušeně si hlídali střední pásmo a nedovolili domácím Bruslařům vůbec nic. Naopak ve 36. minutě napřáhl na pravém křídle Milan Gulaš a tvrdou ranou překonal Růžičku. Pro Středočechy mohlo být ještě hůř, kdyby proměnil velkou šanci z mezikruží pálící Kracík.

Ve 42. minutě mohl vykřesat naděje pro mladoboleslavské Procházka, jeho teč ale zvládl zastavit Frodl před brankovou čarou, a tak se znovu radovali hosté. Ve 47. minutě Plzni klapla spolupráce Gulaš – Jakub Pour a druhý jmenovaný zvýšil už na 4:1. V závěru už toho k vidění moc nebylo, Plzeň naprosto suverénně dokráčela k zisku dalších tří bodů.