Gólová přestřelka pro Plzeň. Škodovku zachránily góly obránců

Od - neděle, 23. únor 2020 21:14
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Několik zvratů nabídl duel 48. kola extraligy mezi Plzní a Kladnem. Především díky skvělému závěru zápasu nakonec indiáni potvrdili roli favorita a zvítězili 8:5.

Plzeň vlétla do zápasu ve velkém stylu a už po 24 vteřinách lovil Godla puk z branky. Po souhře Gulaše s Mertlem pálil přesně osamocený Matyáš Kantner. Západočeši tlačili i dál, v 6. minutě se ale radovalo z první pořádné akce Kladno. Kaut naslepo z otočky přihrál do brankoviště a Bláha tečoval puk za Frodlova záda. V polovině první třetiny Rytíři duel dokonce otočili. Pulpán namazal Vampolovi, a ten rychlou svižnou střelou prostřelil Frodla. Po 68 vteřinách už ale bylo opět vyrovnáno, po povedené trefě Petera Čerešňáka. V 16. minutě zachránila Středočechy tyč po střele Němce, Škodovka pak nevyužila několik dalších dobrých příležitostí, naopak o dvě minuty později udeřili hosté. Z pravého kruhu se prosadil O´Donnell.

V začátku druhé třetiny se indiáni hodně trápili a byli hodně rádi, že ve 25. minutě spálil jasnou tutovku Zikmund. O dvě minuty později obrana Rytířů nepohlídala duo Straka, Kodýtek a druhý jmenovaný dorazil puk za záda bezmocného Godly. Inidány vyrovnávací gól hodně nakopl a na kladenskou branku se valil útok za útokem. V rozmezí několika sekund měli velké příležitosti Gulaš s Kantnerem, jenže neuspěli. Skórem nepohnul ve 38. Minutě ani Pour, který se v oslabení řítil osamocený na Godlu.

Ze třetí třetiny odkrojila časomíra jen 24 vteřin a Škodovka šla do vedení. Milan Gulaš se v situaci 1 na 1 dostal až před Godlu a bekhendem poslal puk do sítě. Jenže hosté rozhodně nesložili zbraně a po 86 vteřinách bylo znovu vyrovnáno. Po zmatcích v obraně Škodovky zakončoval Strnad do poloprázdné branky. Bláznivý zápas pokračoval i dál. Ve 48. minutě nejprve překvapil Frodla Zikmund střelou z velkého úhlu, za dalších 39 vteřin opět srovnal po akci Gulaše dorážející Adam Jánošík. S přibývajícím časem byla na Rytířích znát nervozita, v 56. minutě hosté podcenili situaci a sváteční střelec Lukáš Pulpán z levého kruhu zamířil přesně. Uplynulo navíc jen 33 vteřin a Godla lovil puk z branky znovu. A překonal ho další plzeňský bek – Lukáš Kaňák. V závěru už se Kladno na nic nezmohlo, naopak výhru indiánů pečetil 22 vteřin před koncem uzavřel skóre zápasu Petr Kodýtek.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Kladno vůbec nebyl jednoduchý soupeř. Měli jsme s ním v obranném pásmu obrovské problémy. Možná jsme měli trochu víc štěstí, zápas se mohl vyvíjet obráceně. Neodehráli jsme zápas extra skvěle, když opomenu výsledek. Letos je extraliga specifická přímým sestupem, týmy dole se klepou a nic nedají zadarmo. Z obou stran bylo utkání nepřesné, nervózní."