Generálka na boj o Ligu mistrů se podařila. Plzeň veze z Liberce všechny body

foto: FCVP

Po úvodní ligové výhře nad Olomoucí zvítězili Západočeši i ve 2. kole Fortuna:Ligy na hřišti Slovanu Liberec 2:1. Všechny góly padly až po poločase, nejprve se trefili Luděk Pernica s Janem Kopicem, Liberečtí už stihli v závěru Musou jen snížit.

První poločas sice přinesl aktivní hru Viktorie, ale velké šance nepřicházely. Domácí fotbalisté totiž hráli velmi organizovaně zezadu a Západočechy do ničeho většího nepouštěli. Výraznější příležitost sice vytvořil Jan Kopic, který si na hranici vápna položil Mikulu, ale Aleš Čermák po jeho přihrávce nastřelil pouze dalšího bránícího hráče. Největší šanci úvodní pětačtyřicetiminutovky přišla na straně Severočechů. Jan Pázler unikl ofsajdové hranici a řítil se sám na Aleše Hrušku, plzeňský gólman však skvěle zareagoval a znemožnil domácímu útočníkovi skórovat. Ve 45 minutách se tak diváci na stadionu gólu nedočkali.

To se změnilo brzy po příchodu z kabin. Milan Havel geniálně nacentroval na hlavu Luďka Pernici, kterému stačilo jen přesně trknout do balonu, a fosforově žlutí viktoriáni se mohli začít radovat. Liberec se poté oklepal a mohl rychle vyrovnat, ale Petar Musa ani Kamso Mara své šance nevyužili. A tak druhou trefu přidali Západočeši v 71. minutě. Luděk Pernica opět uspěl v hlavičkovém souboji, tentokrát ale splnil roli nahrávajícího, když sklepl míč pro Jana Kopice a ten skvělým obstřelem z hranice vápna zvýšil vedení Plzeňanů. Fotbalisté z pod Ještědu ještě zdramatizovali zápas deset minut před koncem, to když Aleš Nešický nacentroval přesně na Petara Musu a bylo sníženo. Slovan už se ale v posledních minutách nezmohl na větší tlak a Plzeň tak bere druhou výhru v sezoně za výsledek 2:1.