Gang zahraničních zločinců dopadli při zpackané krádeži desetitisíců litrů pohonných hmot

Ilustrační foto

Obří krádež pohonných hmot z objektu areálu společnosti na severním Plzeňsku vyšetřují policisté. Organizovaný gang se pokusil odčerpat 30 tisíc litrů paliva, ale přímo při akci je překvapila policejní hlídka. Krádež mají mít na svědomí dva cizinci ve věku 48 a 54 let, po jejich dalším spolupachateli kriminalisté pátrají a znají jeho totožnost. Do pátrací akce byl nasazen policejní vrtulník i policejní psi.

„Na lince tísňového volání 158 jsme v úterý obdrželi oznámení o tom, že se v areálu jedné společnosti pohybují podezřelé osoby. Toto oznámení jela ihned prověřit hlídka policistů, přičemž na místě omezila na osobní svobodě dvě osoby cizí státní příslušnosti. Použití donucovacích prostředků bylo však u jednoho z mužů neúčinné a z místa činu utekl,“ popsala akci mluvčí policie Pavla Burešová.

Po tomto muži pátrají policisté v souvislosti s krádeží pohonných hmot. Jmenuje se ANDREJS PARŠIKOVS a je z Lotyšska.

Policisté ihned zahájili pátrací akci, do které se zapojil i policejní vrtulník a policisté z oddělení služební kynologie. V průběhu této pátrací akce se za využití služebního psa podařilo zadržet dalšího muže cizí státní příslušnosti, který se měl podílet na této trestné činnosti. Pátrání po zadrženém muži, který utekl zatím ještě pokračuje.

„Na místě policisté zjistili, že se v areálu společnosti nachází odstavený kamion, před kterým byl umístěn lodní kontejner a vedle něho odstavený karavan. V kontejneru byl umístěný gumový vak o objemu přibližně 30 000 litrů. Právě probíhalo přečerpávaní pohonných hmot do tisícilitrových barelů umístěných v návěsu kamionu. Jaké přesné množství pohonných hmot bylo celkem odcizeno a jaká výše škody byla způsobena se teď vyšetřuje. Stejně tak se kriminalisté zabývají i tím, jaké další osoby mají podíl na této trestné činnosti,“ konstatovala mluvčí policie.

Oba zadržení cizinci byli obviněni krádeže, kterou měli spáchat jako členové organizované skupiny. Zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby. V souvislosti s tímto případem policisté vyhlásili pátrání po muži, který z místa utekl. Jmenuje se ANDREJS PARŠIKOVS a je z Lotyšska. Je mu 48 let, má štíhlou postavu, vysoký je 170-175 cm, váha okolo 75 kg. Pohřešovaný cizinec má krátce střižené prošedivělé černé vlasy, na sobě měl oblečenou černou bundu, černé kalhoty a na zádech černý batoh.