Fyzioterapie není rehabilitace. Aby mohla pomoci, musíme ji následovat

Mít osobního fyzioterapeuta už není tak předražená a nevídaná věc. Stále přetrvává názor, že fyzioterapie je vlastně rehabilitace. Nebo možná jen jakési napravování zad, možná masáž. Nicméně rehabilitace je něco úplně jiného než fyzioterapie, ačkoliv je její součástí.

Čekáme od ní, že nám pomůže od bolesti zad, hlavy, kloubů, napraví vadné držení těla nebo uleví při různých onemocněních. A tohoto je opravdu možné dosáhnout. Ale jen tehdy, pokud chceme. Největším problémem dnešní doby je především nechuť se měnit. Jsme doopravdy pohodlní nebo se vymlouváme na nedostatek času. A tím si ubližujeme. Aby nám fyzioterapie mohla pomoci, musíme ji následovat a často změnit i náš životní styl.

K tomu, abychom to dokázali, často potřebujeme pomoci a právě proto jsou tu fyzioterapeuti. Ti nám sestaví individuální preventivní edukační program, jehož cílem je nás naučit kompenzovat naše každodenní stereotypní přetěžování pohybového aparátu.

V Plzni nově fyzioterpii a ortopedii nabízí také klinika Medical Institut, kde jsou tyto programy sestavovány zkušenou fyzioterapeutkou – specialistkou v oboru.

Fyzioterapie zahrnuje nejen diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového aparátu, ale také prevenci vzniku bolesti v pohybové soustavě. Vhodná je také pro sportovce a pro zdraví a kondici.