Futsalistům začíná sezóna. Plzeň prahne po titulu

Finálové ambice mají před startem nové sezóny VARTA futsal ligy hráči Interobalu Plzeň. Tým pod vedením Davida Friče bude obhajovat bronzové medaile, ale v nadcházejícím ročníku si chce zahrát o titul. Střetnutí s obhájcem titulu ERA-PACKem Chrudim začne v hale Lokomotivy v pátek 7. září ve 20 hodin.  

Ambicím Interobalu odpovídalo i letní posilování týmu. Na západ Čech se vrátili dva hráči, kteří se z plzeňského Indossu odrazili do světa velkého futsalu, Lukáš Rešetár a Michal Kovács. „Lukášův zájem vrátit se na západ Čech trvá už delší dobu. Před loňskou sezónou jsme to ještě nedotáhli, ale domluvili jsme se, že si po sezóně zavoláme, řekneme si co a jak. To jednání bylo oboustranně rychlé a korektní, Lukáš projevil velký zájem u nás hrát,“ vysvětluje finanční ředitel klubu Radek Lobo.

Lukáš Rešetár převzal kapitánskou pásku a teď se v Plzni těší na novou výzvu své kariéry: „Změna to bude, to vím. Na druhou stranu jsem schopen přivést sebou nové věci, prvky, které by mohly Plzeň posunout zase o kus dál. Na vše se moc těším. Ta neustálá rutina mě už nenaplňovala, ale teď před sebou mám nové výzvy a to by mi mělo do budoucna hodně pomoci.“

Ke změně došlo také v realizačním týmu. Petr Kučera přešel z pozice trenéra na post sportovního manažera.  „Víceméně to vzniklo po dohodě vedení klubu s Petrem Kučerou, který projevil přání působit na jiné pozici v klubu. Na lavičce už se cítil po těch letech trochu opotřebovaný, takže jsme mu rádi vyšli vstříc. Dostal funkci sportovního manažera, která nám v minulých letech chyběla. Zhostil se toho velmi dobře a budu rád, když spolupráce bude pokračovat tak, jak začala. Chci po něm hlavně komunikaci napříč klubem mezi jednotlivými kategoriemi,“ vysvětluje Radek Lobo.

V přípravě na sezónu si Plzeň připsala 4 výhry, jednu remízu s Litoměřicemi a těsnou porážku s německým mistrem Hohenstein – Ernstthal. Forma týmu gradovala na turnaji ACROSS Futsal Cupu v Bratislavě, kde si svěřenci Davida Friče poradili s Pinerolou Bratislava 6:1, maďarským. Swietelsky- Haladás FC 2:1 a poté s anglickým Southend Futsal Clubem znovu 6:1. Nejlepším střelcem turnaje byl s pěti trefami Lukáš Rešetár a cenu pro nejlepšího gólmana si vysloužil Lukáš Němec.  „Turnaj splnil očekávání. Odehráli jsme tři zápasy, odtrénovali čtyři jednotky a ukázali jsme, že jsme dobře připraveni na sezónu. Teď už se začneme poctivě připravovat na zápas s Chrudimí. Věřím, že vítězství v kvalitně obsazeném turnaji na Slovensku bude skvělou pozvánkou pro všechny naše fanoušky a přijdou na první kolo v hojném počtu!“ Pochvaloval si kouč David Frič.

Nadcházející sezóna by mohla být pro fanoušky hodně zajímavá, futsalisté Plzně by rádi naplnili své ambice. Pozici nejproduktivnějšího hráče obhajuje plzeňský Tomáš Vnuk. „Myslím, že to bude ještě těžší sezóna než vloni. Když vidím, co přivádí za hráče Sparta, ať už české nebo zahraniční, to bude top mančaft. Chrudim naštěstí díky Lukáši Rešetárovi oslabila, ta bude, myslím si, možná hratelnější než Sparta. Ostatní jako Litoměřice, Slavia také posilují zahraničními hráči, takže tyto týmy budou ještě silnější než vloni. Ale my budeme taky silnější, takže finále je reálné. Já se budu snažit jít od zápasu k zápasu a uvidím, jak mi to tam bude padat a jak budou kluci proměňovat moje asistence.“

Domácí zápasy bude hrát Interobal všechny na Lokomotivě, některé v nové hale 3. Cena vstupenek je 50 korun na utkání.