Futsalisté Plzně nestačili na Slavii

V dohrávce 5. kola VARTA futsal ligy se v Plzni představila pražská Slavia. Utkání dvou rozdílných poločasů, které se odehrávalo před televizními kamerami, nakonec lépe zvládla Slavia a z Plzně si po výhře 4:0 odváží všechny body.

Od úvodu bylo utkání velmi vyrovnané. Na obou stranách bylo k vidění několik příležitostí, ovšem střely domácích zpravidla končily vysoko nad a zakončení hostů na výborně chytajícím Lukáši Němci. „V brance jsem stál po dvou týdnech, kdy jsem měl lehčí zdravotní problémy. Chytalo se mi dobře, jsem rád, že jsem mohl pomoct, ovšem bohužel ne k výhře,“ zhodnotil svoje působení v brance plzeňský brankář. První poločas, který se hrál téměř bez faulu, ovládly obrany a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Z vývoje utkání bylo zřejmé, že utkání může rozhodnout první gól. Toho se diváci dočkali hned v úvodu druhého poločasu. Po sporném obranném zákroku Slavie se hosté dostali do přečíslení a ke vší smůle si přihrávku před branku srazil do vlastní sítě kapitán domácích Lukáš Rešetár, který se tento týden vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním. „My jsme věděli, že v té druhé půli rozhodne první branka. Bohužel jsme inkasovali my. Chtěl jsem zabránit, aby se dostal míč na zadní tyč, kde byl volný hráč Slavie, ale bohužel mě míč trefil tak, že jsem míč uklidil do naší sítě,“ hodnotí kapitán domácích zlomový moment utkání. Druhý gól hostů přišel o pět minut později, kdy nadvakrát zakončoval Krstevski. I tento gól vyvolal mnoho vášní, jelikož měl hráč hostů podle reakce hráčů domácích i diváků zahrát rukou. Zápas se kvůli těmto momentům velmi vyhrotil a následně bylo k vidění několik ostrých zákroků a žlutých karet. Plzeň mohla vývoj utkání zdramatizovat, kapitán Rešetár ovšem trefil po rozehraném autu tyčku. S blížícím se koncem sáhla Plzeň po hře bez brankáře, čehož nakonec dokázali hosté využít hned dvakrát a zvýšili na konečných 4:0. „V závěru hrát na 2:0 už nic neřeší. Ještě včera jsme tu power-play trénovali a dneska jsme se v ní k ničemu nedostali,“ dodává Rešetár.

Plzeň tedy s šesti body ze sedmi utkání zůstává na osmé pozici v tabulce. Další utkání Interobal odehraje v pondělí 19.11.2018 proti nováčkovi VŠB TU Ostrava, který je na dně tabulky a stále bez bodu. Zápas začíná v 19:30 ve sportovní hale TJ Lokomotivy.