Futsalisté Plzně deklasovali nováčka z Liberce

Plzeňští futsalisté se v rámci 7. kola VARTA futsal ligy utkali s týmem FTZS Liberec. Po nevydařeném úvodu sezóny tak před nimi stál nováček soutěže. Domácí konečně chtěli udělat tlustou čáru za nepovedenými výsledky a nastartovat vítěznou sérii, která je vyšvihne tabulkou vzhůru. To se také nakonec podařilo, když domácí po přestřelce zvítězili 11:4.

Hned od úvodních okamžiků si hráči Interobalu Plzeň vytvářeli šance. První změnu skóre obstaral ve 4. minutě zápasu nově příchozí ze Slavie Praha na hostování Vojtěch Turek, který se prosadil po přihrávce Michala Kovácse. Druhou branku domácích obstaralo v 10. minutě reprezentační duo, když se po přihrávce Tomáše Vnuka nemýlil Michal Holý. O minutu později dokázal skórovat i Tomáš Vnuk, asistenci si připsal mladý Dušan Künstner. Ve 14. minutě hosté zkorigovali na 3:1 po brance Milana Soukupa. Do poločasu se ovšem prosadili ještě dvakrát domácí. V 16. minutě přidal svou druhou branku v utkání slovenský reprezentant Vojtěch Turek, kterému na gól přihrál Tomáš Abrham. Na 5:1 zvyšoval další reprezentant v plzeňském dresu Michal Kovács.

Druhé dějství začalo rychlou brankou domácího týmu. Po několika odehraných vteřinách zopakovalo reprezentační duo Holý – Vnuk svou spolupráci a obstaralo vedení 6:1. O dvě minuty později po gólu Holého zvyšoval na 7:1 opět Tomáš Vnuk, když se prosadil sám proti gólmanovi hostí. Následovala hluchá pasáž domácích, která téměř znamenala zápletku v utkání. Během tří minut Liberec dokázal vstřelit tři góly a snížili až na 7:4. Nejprve se prosadil po přihrávce Hencla Němec a poté se dvakrát trefil Aleš Benek, který nejprve poslal přesnou ránu k tyči a poté proměnil penaltu po faulu Michala Holého. Gólové hody Liberce ovšem rychle utnul Vojtěch Turek, který ve svém druhém utkání v plzeňském dresu a prvním utkání před plzeňskými fanoušky vstřelil svůj třetí gól opět po přihrávce Michala Kovácse a zaznamenal hattrick. Na 9:4 zvyšoval krásným dloubáčkem přes gólmana hostí Zdeněk Sláma, asistoval opět Michal Kovács. Ve 35. minutě se po závaru před brankou a asistenci dalšího mladíka Petra Zajíčka dočkal hattricku i Michal Holý. Poslední branku v utkání zařídil střelou do prázdné branky Michal Kovács a uzavřel tak skóre na konečných 11:4.

„Utkání jsme odehráli docela dobře, až na tu hluchou pětiminutovku v druhém poločase. Dnes bylo z našeho týmu cítit, že má chuť a byl bych rád, aby v tom hráči pokračovali i v dalších zápasech, zejména v tom příštím se Slávií. Zároveň bych na toto utkání chtěl pozvat naše fanoušky, protože nás čeká velmi kvalitní soupeř a my budeme potřebovat jejich podporu! Chtěl bych pogratulovat i Liberci, protože se prezentuje velmi sympatickým dojmem a je to pro mě tým, který má tvář a charakter,“ uvedl trenér David Friš.

„Dnes bylo nejdůležitější vyhrát a bavit se tím futsalem. Mrzí nás, že jsme v druhém poločase na chvilku vypadli z koncentrace dostali jsme tři góly, musíme se z toho poučit. Byl to tady pro mě dnes první zápas a hrálo se mi skvěle, je tady super hala, diváku přišlo hodně, vstřelil jsem tři góly, takže všechno super. Bohužel v dalším utkání se Slávií nebudu moct kvůli dohodě prezidentů obou klubů nastoupit, ale klíčové pro Plzeň bude, jak budeme bránit a vycházet z obrany, to je nejdůležitější,“ prohlásil jeden z hráčů Vojtěch Turek.

V příštím utkání se Interobal střetne s pražskou Slávií, která se drží na čele tabulky. Zápas je na programu ve čtvrtek 15.11. od 20:15 v hale TJ Lokomotivy Plzeň.