Futsalisté Plzně deklasovali Českou Lípu

foto: Interobal Plzeň

Poslední ligové utkání tohoto roku sehráli futsalisté Plzně s Českou Lípou, která se nacházela na předposledním místě tabulky. Interobal naopak chtěl potvrdit výhru proti Ostravě a to se mu také po jednoznačné výhře 7:0 podařilo.

foto: Interobal Plzeň

Hned od úvodu se ujali udávání tempa hráči Plzně. Skóre otevřel v 6. minutě po rozehrání autu a asistenci Tomáše Abrhama kapitán týmu Lukáš Rešetár, který se trefil poprvé od úvodního kola s Chrudimí. O dvě minuty později zvýšil na 2:0 Jan Křemen, který se krásně uvolnil „zidanovkou“ a poslal míč k tyči. Do poločasu si domácí vytvořili ještě řadu šancí, ovšem další pokus Rešetára zastavilo břevno, podobně si vedl i Künstner, který svou střelu otřel o tyč. Spolehlivý výkon v průběhu první půle odvedl brankář domácích Lukáš Němec. „Začali jsme dobře, dali jsme rychle první gól. Poločas jsme uhráli s nulou, takže jsme byli v poločase určitě spokojeni,“ zhodnotil první poločas aktivní Künstner, který v utkání zaznamenal dvě asistence. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:0 pro domácí.

foto: Interobal Plzeň

Druhá půle začala tam, kde první skončila. Plzeň diktovala tempo a další gól přidala po třech minutách, když svou první branku v sezóně zaznamenal Jakub Mižár po pohledné kombinaci Křemena a Künstnera. Následně se zopakovala souhra, která vedle k prvnímu gólu utkání, Abrham našel Rešetára, který svou přízemní střelu poslal přesně k zadní tyči. O další gól se postaral Jan Křemen, který si naběhl na rozehrávku Michala Kovácse a poslal hlavou míč do sítě. Po tomto gólu si svou premiéru odbyl brankář Jakub Luhový, který do konce utkání několikrát předvedl své kvality. Během druhé půle se do hry dostal i mladý Slovák Vojtěch Turek, který zvyšoval na 5:0 poté, co mu dárek v podobě přihrávky před prázdnou branku obstaral produktivní Jan Křemen, který si v utkání připsal 2+2. Plzeň hrála v druhém poločase důrazněji, kvůli čemuž nastala komplikace v podobě pátého faulu tři minuty před koncem utkání. Domácí si ovšem dali pozor a 10m kop hostům nedopřáli. Po zranění naskočil do hry také Jaroslav Slavík, který minutu před koncem krásnou střelou na zadní tyč uzavřel skóre utkání na 7:0. „Po té pauze bylo těžké naskočit i do toho tréninkového tempa, natož to pak přenést do zápasu. Dneska jsem se na to těšil, říkal jsem si, že když nastoupím, tak chci dát gól a povedlo se,“ zhodnotil své působení střelec poslední branky.

Po výhře se Plzeň posunula na šesté místo tabulky, stále je ovšem co dohánět po nepovedeném vstupu do sezóny. Poslední utkání úspěšného roku 2018 odehrají hráči Interobalu příští týden v pátek v Uherském Hradišti.