Futsalisté Plzně deklasovali Brno

14. kolo VARTA futsal ligy zavedlo futsalisty Interobalu do Brna. Plzeňští chtěli navázat na podzimní výhru 6:2 proti tomuto soupeři a díky výborné druhé půli se to svěřencům Davida Friče podařilo. Výsledkem byla výhra 9:1.

Do vedení šli domácí, když v 11. minutě využili rychlého brejku. Stav 1:0 ovšem vydržel jen dvě minuty, když vyrovnal svým ligovým gólem č. 99 Michal Holý. Do poločasu strhl Interobal skóre na svou stranu. V 17. minutě dostal Plzeň do vedení Jan Křemen, který nastartoval své plodné představení. V podzimním vzájemném utkání si Jan Křemen připsal 2+1. V odvetě si vedl ještě lépe, když zaznamenal hattrick a dvě asistence. Na rozdíl dvou branek Plzeň odskočila ihned na začátku druhého poločasu a pozdější vývoj utkání kontrolovala. Díky slepeným gólům Rešetára, Künstnera, Křemena a opět Rešetára v polovině druhého poločasu se dostala do vedení už 7:1.

Osmý gól hostů vstřelil Michal Holý šest minut před koncem a připsal si tak jubilejní 100. gól v nejvyšší české soutěži. „Nejraději vzpomínám, jak jsem ještě v dresu Indossu v zápase na Benagu přehodil gólmana Klímu z 10m kopu. Do té doby jsem si myslel, že to nejde,“ odpovídá Michal Holý na otázku, na jaký gól si z toho sta vzpomene jako první. Na konečných 9:1 upravil minutu a půl před koncem Václav Sklenář.

Další domácí utkání čeká plzeňské futsalisty již v pátek 25.1. Do Plzně přijede velký rival Sparta Praha. „Každý zápas teď hrajeme o všechno, jako kdybychom už hráli play-off. Můžu fanouškům slíbit, že proti Spartě necháme na hřišti vše a bude hořet palubovka,“ říká k utkání se Spartou trenér Plzně David Frič. Utkání začíná ve 20:00 v hale Lokomotivy na Slovanech.