Futsalisté nadělovali. Interobal deklasoval Mělník

foto: Interobal Plzeň

Ve 13. kole VARTA futsal ligy se hráči Plzně představili poprvé v Novém roce doma. Jejich soupeřem byl Olympik Mělník, kterému měla Plzeň co vracet, neboť v podzimním utkání uštědřil Interobalu porážku 4:2. Na domácí půdě ale Západočeši jasně dominovali a zvítězili drtivě 14:0.

Zápas to byl od začátku jasný. Plzeň se dala do udávání tempa utkání a už ve třetí minutě šla do vedení. První čtyřka domácích, která byla složena ze čtyř reprezentantů, zcela ovládla utkání. Kapitán Lukáš Rešetár zaznamenal hattrick, Michal Kovács vstřelil dva góly a na čtyři nahrál, Michal Holý si připsal jeden gól a tři asistence a Jan Křemen jeden gól. Druhá čtyřka nezůstala pozadu a podílela se na dalších pěti gólech. V brance domácích nastoupil podruhé v kariéře od začátku Jakub Luhový, který si premiéru připsal minulý týden v Chrudimi. Hned ve druhém utkání udržel čisté konto, když pochytal všechny nebezpečné střely Mělníka a svými povedenými zákroky roztleskal diváky. „Obrana fungovala na jedničku a já jsem žádnou velkou práci neměl. Paradoxně mě nejvíc prověřil Sláva (spoluhráč Jaroslav Slavík), ale branková konstrukce mě podržela. Já osobně jsem rád za každý zápas, co můžu chytat a snažím se do toho vždy dát maximum, abych klukům co nejvíce pomohl,“ líčí své pocity mladý gólman Plzně.

Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 14:0 a plzeňští tak splnili povinnost získat tři body. V dalším utkání zavítají do Brna, kde na ně bude čekat místní Helas. Utkání se odehraje v pátek 18.1. od 19:30.