Frontman skupiny Divokej Bill: Na Plzeň mám jen dobré vzpomínky. Našel jsem si tady svoji ženu

Štěpán Karbulka a Václav Bláha. Foto: M. Osvaldová

Již tento pátek se v DEPU 2015 uskuteční další předávání hudebních cen Žebřík. Jednou z hlavních hvězd, která se v Plzni představí, bude kapela Divokej Bill. Frontman skupiny má na západočeskou metropoli blíž, než by se zdálo. „Našel jsem si tady svoji manželku,“ sdělil Václav Bláha. Jeho kolega Štěpán Karbulka zase vzpomíná na jejich nejmenší koncert v historii.

Co pro vás znamená, když se řekne město Plzeň a jaký máte k Plzni vztah?
Václav Bláha: Plzeň je město piva! První taková veselá věc. Jinak se nám tady stala před lety vtipná příhoda, měli jsme koncert v pivovaru a přišlo na nás asi 10 tisíc lidí.

Štěpán Karbulka: Asi taky proto, že to bylo zadarmo (smích).

Václav Bláha: Byl to takový přelom, kdy se z neznámé kapely stala skupina, kterou lidé znali. Vůbec jsme na to nebyli připraveni, takže na to rádi vzpomínáme.

A pamatujete si na váš první koncert v Plzni?
Václav Bláha: Vzpomínám si na náš nejmenší koncert v Plzni.

Štěpán Karbulka: Podium v hospodě bylo 2 x 2 metry a nás bylo osm! V pořádku jsme to odehráli a hospoda byla plná, asi taky proto, protože se tam vešlo tak 20 lidí (smích).

Václav Bláha: S kytarami jsme museli hrát na výšku. Zároveň to bylo nejmenší pódium, kdy jsme kde hráli. Taky jsme tady u vás vystupovali v irské hospodě, kde jsem si našel shodou okolností manželku, měli jsme tam první rande. Takže na Plzeň mám jenom dobré vzpomínky. Když jsem jel domů, tak se mi rozbily stěrače, takže celou dobu stály a stíraly. Veselý!

Jaký je váš nejlepší zážitek z Plzně?
Štěpán Karbulka: Já bych jeden věděl, ale to vám nemůžu říct a už vůbec to dávat do rozhovoru (smích).

Václav Bláha: Asi to bude to, že dřív jsem hodně fandil klukům z Úval. Tam je silná základna fanoušků Jeepů. Jezdili jsme sem na oslavy města Plzně. Takže já mám Plzeň moc rád. Super.

Žebřík se koná v DEPU 2015, což je industriální prostor. Je to pro vás něčím zajímavé?
Štěpán Karbulka: Je to DEPO, tady dřív byly autobusy nebo tramvaje, ne? Jedno z toho se tady opravovalo. Máte tady tramvaje?

Jojo, máme…
Václav Bláha: Je to Plzeň, Štěpáne, není to Brno (smích). My jsme tady ještě nehráli, hráli už jsme různě v klubech, v pivovaru, jak jsme již říkali, na Lochotíně v amfiteátru na Majálesu, a tak. Ještě jsem se ani nebyl v tom sálu podívat, teď to chci napravit, ale přijde mi, že industriální prostory jsou k big beatu vhodný, funguje to hezky spolu. Nechám se překvapit, jaké to bude.

Tak já mám poslední otázku a pak vás tam už pustím. Na co se nejvíc těšíte v následujících dnech?
Václav Bláha: Na ŽEBŘÍK!

Autorka článku: Zuzana Čadová