1,89 gólu na zápas? Neskutečné, ale musím to potvrdit v play-off, říká plzeňský fantom Frodl

ilustrační

Nejen nejlepšího střelce a vítěze kanadského bodování má ve svém kádru hokejová Škoda Plzeň. Gólman Dominik Frodl dosáhl vynikajícího průměru obdržených branek na jeden zápas – 1,89 a v těchto statistikách je vůbec nejlepší v extralize.

Když se tak podíváte na vaše statistiky, musíte být asi s první sezónou v extralize spokojený, že?
Před sezónou bych tohle nečekal absolutně. Je to pro mě neskutečné číslo. Všichni víte, jak to bylo, když jsem podepsal. Ta situace se pak měnila. Od začátku sezóny jsem chytal pravidelně a jsem nesmírně šťastný. Průměr gólů je ale spíš obrázek celého týmu. Nebudu říkat, že to pro mě nic neznamená. Když dá hráč 30 gólů, tak to pro něj taky něco znamená. Teď budu muset potvrdit tyto čísla v play-off.

A play-off extraligy jste nikdy nechytal..
Ale odchytal jsem dvě play-off na Slavii, to je srovnatelné. Možná ne mediálně, ale hokej je furt stejný. Kvůli play-off to hrajete, strašně mě tyto zápasy baví.

Čtvrtfinálovým soupeřem vám bude Olomouc. Jak jí vidíte?
Mluví za ně výsledky. Zbývaly nám dvě možnosti. Jestli Kometu nebo Olomouc. Každý tým je jiný. Brno se bude tlačit do útoku, Olomouc se spíš snaží bránit. Hrají bojovný hokej, věřím ale, že přes ně můžeme projít.

V základní části jste s ní třikrát prohráli. Hraje to roli?
Ne, teď to bude jiný hokej. Bude to svázané, každý zápas jde o hodně. V základní části jste si mohl dovolit klopýtnout. Je to s nadsázkou jiný sport.

Teď máte tři dny volna. Jak ho využijete?
Bolí mě zub, takže půjdu k zubaři. Jinak hlavně odpočnu. Sezóna vrcholí, teď je to tady.

Už se vám bude o hokeji zdát?
Mně se spíš zdají sny, že jsem v bráně a nemám vyrážečku, lapačku nebo helmu.