Frodl zářil, hokejisté Plzně porazili hradecký Mountfield

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Výborný výkon podpořený skvělým Frodlem znamenal výhru hokejistů Plzně nad Hradcem Králové 4:0. Dva góly Západočechů vstřelil Vojtěch Němec, po jedné trefě přidali Ondřej Kratěna a Jakub Pour.

První třetina nabídla hodně zajímavý hokej, plný šancí, ale také dlouhé čekání na úvodní gól. Oba brankáři se totiž činili, velkou příležitost měl v 5. minutě hostující Bičevskis, který jel sám na Frodla. Plzeňský gólman ale puk za záda nepustil. V 11. minutě měli domácí štěstí, když po střele explzeňského Chalupy zvonila tyč. Ještě v té samé minutě se zaskvěl Maxwell. První útok Škody rozebral obranu Mountfieldu, jenže Denis Kindl trefil pouze beton přesouvajícího se gólmana hostů. Poté neuspěl proti Frodlovi Koukal a už to vypadalo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu. 14 vteřin přes první sirénou ale dorazil puk do sítě po akci Gulaše Vojtěch Němec.

Zatímco v první třetině byla hra poměrně vyrovnaná, v té druhé Škodovka dominovala. Jedinou velkou šanci Hradce měl ve 23. minutě Chalupa, který po blafáku trestuhodně minul prázdnou klec. Od té doby už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Na Maxwella se valil útok za útokem, ve dvou případech mu pomohla i tyč. Ve 27. minutě už ale gólman Hradce neměl nárok. V přesilovce 5 na 3 vyzval Kovář Ondřeje Kratěnu, a ten neměl se zakončením sebemenší problém. I po gólu Západočeši ovládali hru a jen díky Maxwellovi se drželi stále ve hře.

Hned na začátku třetí části zívala na Smoleňáka poloprázdná klec, hostující zkušený útočník ale trestuhodně minul. A hradečtí mohli litovat. Ve 42. minutě při přesilovce vybídl Kracík Vojtěcha Němce, a ten z mezikruží trefil přesně. Plzeň se definitivně uklidnila, nechala více tvořit Východočechy a soustředila se daleko více na defenzivu. Jenže Mountfield působil naprosto bezradně. Plzni se naopak dařily přesilovky a v 58. minutě jednu z nich využil Jakub Pour.