Frodl vymění brusle za kolečka. Z mistrovství světa v inline hokeji chce zlato

ilustrační

Jeho spoluhráči ještě potí trička na soustředění na Šumavě, brankář Škody Plzeň Dominik Frodl tým opustil předčasně. Důvod? Vešel se do nominace na na World Roller Games 2019, světový šampionát organizace FIRS v inline hokeji, který se koná v Barceloně. Turnaj ve Španělsku začíná v sobotu, český výběr se v základní skupině střetne postupně s Itálií, Kanadou a Spojenými státy americkými.

Musel jste trenéry hodně přemlouvat, aby vás do Španělska pustili?
Ptal jsem se pana Pejchara (pozn. trenéra brankářů Škody),jestli nebude vadit, když se mu budu věnovat dál. Říkal, že s tím problém nemá, pokud to zásadně nezasáhne do letní přípravy. Neberu to jako riziko. Co vím, kluci stejně o víkendu nějak sportují, já to mám jen ve formě organizované soutěže.

S jakým cílem do Barcelony letíte?
Vyhrát.

Je pro gólmana na kolečkových bruslích hodně odlišný pohyb než s bruslemi na ledě?
Samozřejmě. Ale já to beru jako dobrou přípravu na sezonu. Způsob chytání je jiný, ale když se pak na ledě dostanete do nějaké krizové situace, může vám styl zákroků z inline hokeje pomoci, dá se využít. My tam máme hlavně skvělou partu, ten sport mě moc baví.

Jak jste se k němu dostal?
Od začátku hraji v Praze za tým IHC Roller Storm. Hned prvním rokem, co jsem tam začal chytat, jsme postoupili do extraligy, od té doby se tam nějak plácáme. Letos to nebyla bůhvíjaká sezona, ale alespoň jsme postoupili do čtvrtfinále. A já si zachytal docela hodně.

Dá se to skloubit s hokejem?
Extraliga inline začíná až po hokejové sezoně. Nadneseně, až se rozpustí led, vyjedeme na plochu my na kolečkách a začne se hrát. V extralize je dvanáct týmů, hraje se dvoukolově. My jsme postoupili z desátého místa do předkola. Play off se hraje na dva zápasy a v jeden den. Když je série vyrovnaná, jde se do prodloužení se zlatým gólem. Takhle se nám v předkole podařilo vyřadit Brno, ale pak jsme ve čtvrtfinále dvakrát padli s Přerovem.