Frodl v brance málem vymrzl. Takové zápasy jsou nejhorší, přiznává

Od - sobota, 11. leden 2020 00:50
frodl ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Za první dvě třetiny 11 střel, v té prostřední dokonce pouhé dvě. Gólman Dominik Frodl se na ledě Kladna v brance doslova nudil. Po zápase přiznával, jak bylo těžké se udržet ve střehu. Plzeňský brankář to ale nakonec zvládl a se svým týmem vyválčil cennou výhru 3:1.

Za Plzeň jste odchytal stý soutěžní zápas. Co na to říkáte? Je to neskutečný číslo. Když jsem podepisoval smlouvu, v životě by mě to nenapadlo. Seběhlo se to tak, že od nějaké doby chytám skoro všechno a jsem za to rád.

Jaký je tohle zápas pro brankáře, když nemá tolik práce? To se chytá hrozně, co vám budu povídat. Tyhle zápasy jsou nejhorší… Omílám to v každém rozhovoru, když se mě na to někdo zeptá. Člověk tam stojí, zničehonic může být brejk. Přitom je brankář studený, není v tom zápřahu. Ani nevím, kolik jsem měl zákroků.

Devatenáct. To je jiný sport, než když jich má gólman čtyřicet. To je potom v laufu, tentokrát to bylo těžší.

Kladno se vlastně do hry dostalo až v závěru zápasu.. To byla druhá pasáž, kdy něco měli, předtím ještě na konci první třetiny. Ale pořádný tlak měli opravdu až v závěru. Potom přišly střely od modré, které jsem neviděl, jsem rád, že je kluci zblokovali.

Říkal jste si něco ve stylu: "Už aby nám to tam spadlo a rozhodli jsme dřív?" Bylo by to příjemnější mít v zádech dvougólový rozdíl. Protože člověk ví, že když se něco stane, pořád je tam rezerva. Jsem každopádně rád, že jsme to ubojovali, protože jestli se nemýlím, Kladnu se doma daří. Má výbornou sérii, jsou silní. Říkali jsme si, že jim stačí málo k tomu, aby dali gól, což se i potvrdilo. Naštěstí jsme je potom do ničeho velkého nepustili.

Vyhráli jste počtvrté v řadě. S tím asi musíte být spokojení hodně.. Je to výborný, i předtím jsme měli zápasy, kdy jsme prohráli až v prodloužení, takže ty bodíky sbíráme pravidelně. Doufám, že na to v neděli doma navážeme.