Frodl přivezl z Barcelony stříbro. Teď se chystá po příbuzných a na ryby

foto: World Skate

Se stříbrnou medailí na krku se vrátil z inlinového World Roller Games v Barceloně brankář hokejové Plzně Dominik Frodl. Cesta reprezentačního celku skončila až ve finále, kde byly nad síly českého týmu Spojené státy americké.

foto: World Skate

Před odjezdem jste říkal, že chcete zlato. Máte stříbro, takže zklamání?
Asi jo. Na druhou stranu všichni víme, že USA měly opravdu výborný tým. Možná nejlepší, co kdy měly a ve finále to bylo znát. My ale víme, že se nemáme za co stydět. Každý rok se titul prostě vyhrávat nedá a i být druhý na světě je super výsledek, kdo si to může říct.

Co chybělo k titulu?
Góly. Bez branky se nedá vyhrát, párkrát jsme byli od ní kousek, ale bohužel to tam nepadlo. Oproti prvnímu zápasu se Amerika zvedla ve hře dozadu, moc nás nepouštěla do vyložených šancí, jako je dva na jednoho a podobně. To rozhodlo. USA měly asi více šancí a bohužel jim to tam dvakrát spadlo a nám ne. Ale jak už jsem říkal, tenhle tým, který soupeř poskládal, se prostě těžko dvakrát na jednom turnaji poráží.

Kde se vlastně upekla vaše účast na šampionátu?
Já už jsem mohl jet předchozí roky, ale bohužel to byly pro mě špatné termíny, kdy to koliduje s ledním hokejem. Letos mi naštěstí vyšli vstříc v klubu, protože mě pustili o dva dny ze soustředění dříve. Za což jim moc děkuju. Takže jsem rád, že mi to letos vyšlo.

Jak se již těšíte na start přípravy na ledě a zápasy?
Těším se moc, kdo taky ne? Dřeli jsme dva měsíce jako koně a všichni jsme rádi, že to už skončilo a můžeme dělat to, co nás baví! Hlavně se těším na fanoušky, jakou zase vytvoří atmosféru při zápasech.

Co nyní plánujete? Stíháte ještě vůbec nějaké volno?
Nyní budu mít asi deset dní volno, na dovolené jsem již byl po sezóně, takže teď objedu s přítelkyní chaty, babičky a podobně. Poté již na to nebude moc času. Těším se také, až půjdu na ryby.

zdroj: hcplzen.cz