Free techno party na jihu Plzeňska vyvrcholila v noci na neděli a odpoledne skončila

Foto: Richard Beneš

Naplno se v noci ze soboty na neděli rozjela pohodová free techno party na polích nedaleko Čížkova na jižním Plzeňsku. Hlavně po setmění zaplnili tančící technaři prostory před dvěma hlavními sound systémy. Ještě v noci na místo přijížděli další účastníci akce. Podle informací policie jich bylo na místě 2000. K žádnému porušení veřejného pořádku nedošlo. Akce se nesla v poklidném duchu. Přispěl k tomu i sympatický a korektní přístup policistů, kteří na akci dohlíželi a společně se záchranáři pomáhali, pokud to bylo potřeba.

Free techno akce„Od počátku akce záchranná služba ošetřila celkem tři muže. Jednalo se o alergickou reakci na bodnutí vosou, lehký úraz a psychickou reakci na požiti zřejmě psychotropní látky. Muže jsme transportovali do nemocnic k dalšímu ošetření. V noci na neděli jsme na akci nezasahovali. Dopoledne jsme zajišťovali jeden výjezd u mladé ženy s náhlou zdravotní indispozicí, kterou jsme rovněž transportovali do nemocnice,“ informovala mluvčí záchranky Mária Svobodová.

foto: R. Beneš

Ani policie nezaznamenala v noci na neděli vážnější porušení veřejného pořádku. „Řešili jsme několik přestupků za držení omamných a psychotropních látek a jedů. Policisté v rámci prevence předávají jednorázové alkoholtestery z kampaně Piješ. Řídíš. Zabíjíš., aby lidé neusedali za volant pod vlivem alkoholu a eliminovali jsme možná rizika. Akce by dnes měla končit odpoledne. Policie bude při odjezdech účastníků akce provádět kontroly na silnicích,“ řekla mluvčí policie Martina Korandová.

Foto: Richard Beneš

Vedle českých technařů přijeli na pole k Čížkovu i cizinci, kteří možná tvořili polovinu všech účastníků. Na místě parkovaly automobily, kamiony a mnohdy i velmi luxusní karavany s registračními značkami z Francie, Německa, Švýcarska, Rakouska, Belgie nebo z Holandska. V sobotu se za vstup na party platilo 250 korun za osobu, večer už byl vstup zdarma. Technaři potřebovali vybrat peníze, aby uhradili za pronájem pole jeho majiteli.

Sound systémy utichly v 17.00 hodin, kdy akce oficiálně skončila. Bezprostředně poté začali technaři balit a postupně odjíždět. Při odjezdu policisté kontrolovali řidiče, aby nikdo neodjížděl pod vlivem alkoholu nebo drog. Účastníci festivalu po sobě uklízeli odpadky. Měli k dispozici velký kovový kontejner. Na akci nechyběly ani mobilní toalety. Někteří účastníci ale na poli zůstali i po skončení akce ještě v noci na pondělí. Zřejmě aby řidiči vystřízlivěli. Podle informací policie se jednalo zhruba o 1000 osob. Přes noc už velké sound systémy nehrály. Hudební produkci zajišťovala zejména autorádia.