Fotbalový fanoušek Plzně se vzdá podepsaných dresů z Ligy mistrů, komu je daruje?

foto: FCVP

Jan Sláma vlastnil dresy, které mají velkou hodnotu. Teď se ale rozhodl udělat dobrý skutek a věnuje originální podepsané dresy týmů, s nimž se Viktoria utkala během skupinové fáze UEFA Champions League v roce 2013, do aukce na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

FC Barcelona, PSG, Juventus, Manchester United, Inter Milán. Kluby hrající aktuální ročník UEFA Champions League se přidaly k plzeňské Viktorce při podpoře Nadace pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Ve speciální aukci si až do 15. ledna můžete mimo jiné vydražit dresy právě těchto velkoklubů.

Teď se sbírka rozrostla díky fanouškovi Viktorie Janu Slámovi. Do aukce věnuje dresy, který získal před pěti lety, když Viktoria hrála základní skupinu s Bayernem Mnichov, CSKA Moskva a Manchesterem City. Jelikož tehdy působil v plzeňském hotelu, kde byly výpravy týmů ubytovány, podařilo se mu získat podepsané dresy od tehdejších soupeřů Viktorky. „Doufám, že se vydraží za co nejvyšší cenu a společně pomůžeme NTKD. Vážím si práce všech na Viktorce a dobročinné aktivity, která pomáhá, kde je třeba,“ řekl Jan Sláma během návštěvy Doosan Areny, kde dresy osobně předal zástupcům klubu.