Fotbalová Plzeň hlásí odchody. Kdo odnesl vypadnutí v evropských pohárech?

Milan Havel. foto: FCVP

Viktoria Plzeň na začátku reprezentační přestávky hlásí zúžení kádru. Po zbytek podzimní části budou hostovat Milan Havel a Ubong Ekpai, prvně jmenovaný v kádru pražských Bohemians, druhý v týmu nováčka z Českých Budějovic.

Pětadvacetiletý krajní obránce Milan Havel přestoupil do Plzně v červenci 2017 právě z Bohemians 1905, kam nyní míří na hostování do zimní přestávky. Za Viktorii odehrál 47 soutěžních zápasů a dal dvě branky, v této sezoně nastoupil celkem čtyřikrát – jednou v LM, jednou v EL a dvakrát v lize.

Ubong Ekpai. foto: FCVP

Nigérijský záložník Ubong Moses Ekpai do Plzně přišel rok po Havlovi. V sezoně 2018/2019 odehrál celkem 16 utkání. Nyní je ve fázi rehabilitace a brzy opět vyběhne na trávník. Herní praxi tak míří získat na hostování do Českých Budějovic, kde stráví zbytek podzimu.

„Po vyřazení z evropských pohárů nás čeká menší porce zápasů, tudíž je důležité, aby hráči měli zápasovou praxi. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli během podzimní části řešit jejich hostování v Bohemians, respektive v Českých Budějovicích,“ řekl k jejich odchodu generální manažer klubu Adolf Šádek.