Fotbalová juniorka zvítězila na Dukle

ilustrační/foto: FCVP

S Lukášem Hejdou, Tomášem Hájkem a Pavlem Buchou v sestavě nastoupili junioři Viktorie na hřišti Dukly v Kazíně. A podruhé v řadě se jim podařilo zvítězit, když předvedli slušný obrat a ze hřiště soupeře si přivezli výsledek 4:1. Brankami se o to postarali Kryštof Pavlík, Lukáš Hejda, Martin Petr a Lukáš Pihrt.

Hráči Dukly se dostali do vedení hned ve druhé minutě, kdy se osamocený před brankou Richarda Maříka prosadil David Burget. Viktoriáni ovšem byli aktivnějším celkem a po zásluze se brzy dočkali vyrovnání. Kapitán Kryštof Pavlík si na kraji vápna krásně zpracoval míč a bez váhání ho uklidil do brány, prosadil se tak podruhé za sebou. Hosté pokračovali ve vytváření šancí, velkou měl v závěru poločasu Tomáš Kepl, ale jeho dloubáček vyrazil Janda na rohový kop. Z něj už se Plzeňané prosadili, hlavičkou skóroval z A-týmu vypůjčený Lukáš Hejda.

V úvodu druhého poločasu měl dobrou šanci Pavel Bucha, nicméně jeho střela z hranice vápna minula břevno branky Dukly Praha. V 66. minutě pak Tomáš Kepl v pokutovém území trefil pouze rukavice gólmana Petra Jandy. Čtyři minuty nato už se ale červenomodří dočkali – Martin Petr stál na konci povedené akce viktoriánů a z blízkosti branky napálil míč k pravé tyči. Domácí se ovšem nevzdali a čtvrt hodiny před koncem mohli snížit, řadu šancí ale neproměnili. Tomáš Lauko například trefil břevno. Definitivní rozhodnutí ale přišlo po osmdesáté minutě hry, kdy z rohu šestnáctky navýšil na 4:1 Lukáš Pihrt.