Fotbalová juniorka prohrála na závěr podzimu na Spartě

foto: FCVP

Juniorský tým Viktorie Plzeň zakončil podzimní část soutěže 17. kolem ligy na hřišti Sparty Praha. Na domácího soupeře v areálu na Strahově bohužel nestačil, v hlavním městě České republiky padl 0:2.

Skóre se podařilo otevřít domácímu týmu. Hned ve čtvrté minutě se v pokutovém území dostal k míči Lamine Baba Traoré a střelou o tyč překonal bezmocného Dominika Sváčka. Na druhé straně zkoušel z velké vzdálenosti své střelecké štěstí Ondřej Pek, mířil však nad bránu. V 18. minutě zamířil Novotný hlavičkou přímo do prostor, kde byl připravený Sváček. Viktoriáni byli o něco aktivnější a snažili se o vyrovnání. Gólu se dočkali těsně před 40. minutou, nicméně hlavní sudí těsně před ním odpískal nedovolený zákrok, takže platit nemohl. Po prvním poločase tak vedli sparťané 1:0.

Ve druhé půli po hodině hry získala Sparta již dvoubrankový náskok. Nejprve Cabadajovu střelu vyrazil Sváček do tyče, poté už ale nestačil na zakončení Václava Dudla, který těžil z dobré práce Albiacha. Domácí tým si poté v poklidu hlídal dvoubrankové vedení a Viktoria Plzeň už se k ničemu většímu nedostala, především díky kvalitní defenzivní hře Pražanů.