Fotbalová juniorka Plzně je na vítězné vlně. Vyhrála počtvrté za sebou

ilustrační foto: FCVP

Junioři Viktorie posílení Milanem Havlem, Pavlem Buchou a Dominikem Sváčkem z A-týmu uspěli na hřišti dosavadního lídra soutěže z Mladé Boleslavi 1:0. Jedinou branku duelu vstřelil útočník Tomáš Kepl. Tým trenéra Pavla Fořta tak bere tři body počtvrté za sebou.

Do zápasu oba týmy vstoupily ofenzivním fotbalem, aktivnější však byl hostující celek. Zajímavé šance měl například v šesté minutě Lukáš Pihrt, ale brankář Mikulec oba jeho pokusy vyrazil na rohový kop. Z nich hrozili Plzeňští i nadále, ale Arzbergerův pokus také zlikvidoval domácí gólman. Těsně před přestávkou mohl otevřít skóre Vítek Vejr, ale brankář Dominik Sváček byl připraven.

Do druhého poločasu vstoupili viktoriáni tím nejlepším možným způsobem – gólem! A byla to krásná akce. Kryštof Pavlík nahrál na Milana Havla, který vylepšil situaci pro Tomáše Kepla, na něhož už zívala poloodkrytá branka. Plzeň pokračovala v dobrém výkonu a snažila se přidat další trefu, Mladá Boleslav pak vyrážela do nebezpečných brejků. V 75. minutě měli domácí zajímavou příležitost vyrovnat stav zápasu, ale skákavý pokus Valenty přes zeď dokázal Dominik Sváček bravurně vyrazit. V závěrečných minutách utkání chtěla Viktoria jednobrankové vedení kontrolovat. Čtyři minuty před koncem zamířila střela z hranice pokutového území těsně vedle, jejím autorem byl Martin Petr. Plzeňané hubené vedení udrželi a ze středu Čech si odvezli všechny tři body.