Fotbalistům Plzně se na soustředění nedaří, Viktoriáni prohráli s CSKA Sofia

foto: FCVP

Po dvou remízách ani napotřetí fotbalisté Viktorie Plzeň na soustředění ve Španělsku nedokázali zvítězit. Tentokrát nestačili na bulharský celek CSKA Sofia a prohráli 1:2. Západočeši šli přitom v zápase do vedení, když se z penalty prosadil Jean-David Beauguel.

První poločas začal poměrně opatrně z obou stran. Silný vítr chvílemi oběma celkům trochu ztěžoval hru vzduchem, na zemi si ale počínali o něco lépe viktoriáni, kteří se také častěji dostávali na dostřel branky soupeře. První dvě rány z kopaček Kayamby a Procházky ale dokázala zablokovat dobře postavená obranná řada Sofie. Gólman Stipica musel poprvé zasahovat proti nebezpečné pumelici Kovaříka, tu ale ještě dokázal vyrazit alespoň na roh. V 36. minutě už ale musel pro míč do vlastní brány, když inkasoval z pokutového kopu. Toho se ujal faulovaný Beauguel, který nekompromisní ranou otevřel skóre zápasu. Hosté ale ještě před pauzou dokázali stejným způsobem vyrovnat. Branku na 1:1 obstaral Edwin Gyasi.

Beauguel měl hned zkraje druhého poločasu šanci vrátit vedení zpět na stranu Plzně, z přímého kopu ale těsně minul svůj pokus o obstřel. Následovala pasáž bez větších šancí na obou stranách, v níž po druhé žluté nuceně střídal obránce CSKA Pinto. Zhruba 20 minut před koncem pak došlo také na sedminásobné střídání Pavla Vrby. Krátce po příchodu na hřiště se dostal do střelecké pozice Hořava, jeho přízemní pokus si ale pohlídal Stipica. Naopak na druhé straně využil svou šanci Rafael Henrique, který z levého kraje pokutového území propálil Kozáčika střelou na vzdálenější tyč. Viktoriáni si v závěru ještě vytvořili útočný tlak a usilovali o vyrovnání skóre. Dobrou šanci měl Ubong Ekpai, jenže jeho rána úspěšná nebyla, stejně jako několik následných pokusů o průnik do pokutového území či o zakončení. Plzeňští tak Sofii podlehli 1:2.