Fotbalisté vydřeli výhru na Slovácku. Zajistila ji penalta Hrošovského

foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 27. kole Fortuna:Ligy na hřišti Slovácka 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil ve 28. minutě z penalty nařízené po faulu na Kayambu Patrik Hrošovský.

Jako první prověřil Trmala volejem zpoza velkého vápna Roman Procházka, gólman Slovácka byl ale na správném místě. Proti další střele Chorého po rychlé souhře na pravé straně zasahovat nemusel, ale další pokus Hubníka, který to zkusil na sílu z ostrého úhlu, už donutil domácího brankáře k dalšímu zákroku. Plzeň dostala dobrou příležitost k získání vedení ve 28. minutě, kdy Kayambu nejprve Marek Havlík ve vápně zatáhl za dres. Sudí Marek po kontrole u videa nařídil pokutový kop, který následně proměnil Patrik Hrošovský. Hosté se v závěru poločasu dostali do několika šancí při snaze o rychlé vyrovnání, přičemž nejblíže byl se svou lehkou hlavičkou Diviš. Jeho pokus si ale Hruška pohlídal a balon nadvakrát zkrotil.

Po změně stran hlavičkoval ze zajímavé pozice Kopic, kterého našel centrem z pravé strany Kayamba, Matouš Trmal ale na balon směřující pod břevno dosáhl. Snad ještě lepší pozici měl o chvíli později Chorý, ten ale branku Slovácka minul. Na druhé straně pak mohl trestat Kalabiška, ani on ale v těžké pozici z voleje nezamířil přesně. Na druhé straně to zkoušel pumelicí ze střední vzdálenosti pravý bek domácích Juroška, jeho pokus ale Hruška bez větších potíží ztlumil. V závěru se dostal po efektní patičce Chorého ke střele ještě střídající Bakoš, ten ale zamířil jen do boční sítě – na vítězství Viktorky už to ale nic nezměnilo.