Fotbalisté se Slávií, hokejisté se Spartou. Kuriózní kolize termínů, indiáni museli ustoupit

Plno emocí bylo k vidění už i v prvním zápase letošní sezóny. HC Škoda Plzeň

Pro oba týmy to budou zápasy s velkým „Z“. Hokejisté Škody Plzeň měli hrát v neděli 27. října od 16:30 třaskavý duel se Spartou. Jenže tomu tak nebude. Televize O2 totiž vybrala jako svůj televizní zápas očekávaný fotbalový šlágr Viktorie Plzeň se Slávií. Termín? 27. října v 17 hodin. A nastal tak problém, který nakonec vyřešil tak trochu nucený přesun hokeje na brzkou 13. hodinu.

Když před pár dny oznámila Viktorie Plzeň, že se její zápas se Slavií odehraje v neděli 27. října v 17 hodin, začalo ihned vedení hokejové Plzně jednat. Její duel se Spartou televize nedává, jiná varianta než přeložení zápasu na dřívější hodinu, tak nebyla vlastně ani možná, jinak by fanoušci oba zápasy neměli šanci stihnout. Dnes dopoledne vedení Škody potvrdilo nový termín. „Vzhledem k termínové kolizi domácího duelu FC Viktoria Plzeň vycházíme vstříc fanouškům, kteří mají v plánu navštívit oba zápasy, a 14. kolo odehrajeme na vlastním ledě 27. října už od 13 hodin,“ potvrdil klub.

Komplikací může pro hokejisty být i fakt, že v sobotu 26. října odehrají na vlastním ledě zápas s Třincem. Pauza mezi utkáními tak bude pouze nějakých 19 hodin. Tento zápas se přitom měl hrát v pátek. Jenže opět zasáhla televize.

Plzeňské příznivce tak čeká hodně nabitý sportovní víkend, hlavně neděle. A policisty asi ještě více. Do Plzně v jeden den dorazí obávaní fanoušci fotbalové Slavie a hokejové Sparty.