Fotbalisté Plzně získali více bodů, než loni v titulové sezóně. Nebyla to špatná základní část, říká Vrba

foto: FCVP

Může se to zdát jako paradox. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, fotbalisté Viktorie Plzeň uhráli v základní části Fortuna:Ligy o dva body více, než loni. Před rokem ovšem slavili titul, tentokrát ztrácí na první Slavii čtyři body. Narozdíl od předcházející sezóny je teď čeká ještě nadstavba, která může s kartami o titul hodně zamíchat.

Západočeši zakončili základní část se ziskem 68 bodů. „Získali jsme víc bodů než v minulé sezoně, kdy jsme byli mistři se sedmibodovým náskokem. I když jsme teď uhráli o dva body víc, tak to přesto nestačí, protože Slavia jich získala mimořádně hodně a momentálně má čtyřbodový náskok. Základní část nebyla úplně špatná, ale doufám, že ta nadstavbová bude ještě lepší,“ prohlásil plzeňský kouč.

Půjde podle něho ve FINÁLE FORTUNA:LIGY ještě dohnat manko soupeře? „Kdyby to bylo v normální sezoně, tak bych řekl, že je to moc velká ztráta, protože tam se setkáváte i se soupeři, kteří třeba nemají takovou kvalitu. Ale při tom, co nás teď čeká, kde se setká šest nejlepších mužstev, tak si myslím, že může kdokoli kohokoli porazit,“ konstatoval. „Ano, Slavia to má ve svých rukou a čtyřbodový náskok je velký, ale může to být ještě hodně zajímavé,“ uzavřel Vrba.