Fotbalisté Plzně, zaměstnanci a zástupci fanoušků vstoupili do registru dárců kostní dřeně

foto: M. Osvaldová

Hráči A-týmu, juniorky a dorostu U19, zaměstnanci klubu, trenéři mládežnických celků a zástupci fanoušků. Ti všichni během pondělního odpoledne vstoupili do Českého národního registru dárců dřeně.

Ti hráči z A-týmu, kteří ještě nebyli členem ČNRDD, do něj vstoupili v pondělí. Přidala se také většina členů juniorky a dorostu U19, čili týmu hrajícího UEFA Youth League. Zapojili se také trenéři mládežnických celků, zaměstnanci klubu a zástupci fanoušků. „Jsme velice rádi, že touto velkou aktivitou můžeme upozornit na snadnost vstupu do registru. Doufáme, že budou následovat i další akce a připojí se k nám i další viktoriáni. Chystáme například speciální utkání, kdy půjde do registru vstoupit přímo i na stadionu,“ prozrazuje člen nejvyššího managementu klubu Jaromír Hamouz.

Jedním z těch, kteří vstoupili nově do registru, je i obránce Tomáš Hájek. „Určitě bych rád pomohl, pokud by to šlo a neovlivnilo by to kariéru,“ podotkl.

„Od úvodní tiskové konference před měsícem po první následné utkání Viktorie byla několikasetkrát zvýšená návštěvnost našich stránek. Všichni ti, kdo je navštívili, navíc zamířili na stránku, kde se dají zjistit podmínky a uskutečnit přímo registrace,“ říká předseda správní rady NTKD Pavel Jindra. „Od září máme velký zájem o vstup do registru. Například i během zahájení zápasu bylo dokonce několik stovek návštěvníků na našich stránkách. Jsme tedy velmi rádi, že se nyní viktoriáni připojí,“ dodává.

Jak se připojit?
Postup je jednoduchý, stačí se registrovat na internetu a poté navštívit jedno z dárcovských center. Veškeré informace se dají nalézt na www.kostnidren.cz.
Přihlásit se můžete vyplněním přihlašovacího formuláře umístěném ZDE, případně písemně či telefonicky kontaktovat libovolně zvolené dárcovské či náběrové centrum ČNRDD (viz ZDE) a domluvit si zde osobní schůzku. Ke vstupu do registru nyní již kromě potřebné administrativy stačí jednoduchý odběr slin vytřením dutiny ústní.