Fotbalisté Plzně vydřeli výhru nad Opavou, rozhodl z penalty Hrošovský

ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň v 8. kole Fortuna:ligy porazili na domácím hřišti Opavu 1:0. Jediný gól vstřelil v 87. minutě z penalty Patrik Hrošovský.

Plzeňský kouč Vrba poprvé v sezóně využil služeb Ubonga Ekpaie a uzdraveného Lukáše Hejdy. V prvních minutách měli sice domácí míč častěji na kopačkách, jenže často troskotali na nepřesných přihrávkách. První větší šanci zápasu měli ve 24. minutě Slezané. Na Zavadilův centr si naskočil Kuzmanovič a jen skvělý reflexivní zákrok Kozáčika zachránil Plzeň od inkasování. O chvíli později ukázali svoji sílu i Viktoriáni. Hrošovský poslal do rychlého brejku Ekpaie, ten ale ve slibné pozici zamířil nad branku. Západočeši postupně přidávali na tempu, ve 30. minutě měl Šrom co dělat, aby vyrazil trestný kop Kopice. O chvíli později zase závar v pokutovém území Opavy neproměnil v gól Čermák. Ve 39. minutě netrefil v jasné příležitosti ani Krmenčík.

Druhý poločas byla věrná kopie poločasu prvního. Plzeň držela míč na svých kopačkách, obléhala branku Šroma, jenže bezúspěšně. V 73. minutě dostal míč do branky Krmenčík, jenže rozhodčí chybně odmávali ofsajd, a tak byla radost Viktorie předčasná. O deset minut později zahrál v pokutovém území rukou Zapalač a po dlouhé diskusi nařídil rozhodčí pokutový kop. K němu se postavil Patrik Hrošovský a polovysokou střelou k tyči rozhodl o těsné výhře Plzně.